Ei kai rakkauden kuulu sattua?

Pääsen irti susta, kyllä pääsen, ehdottomasti. Olen tahtomattani törmännyt sun pimeään puoleen ja se näyttää siltä, etten välitä lähemmin tutustua siihen. Paljon on hyvää, mutta se millainen olo on susta aina jälkeenpäin jäänyt, kertoo kyllä omaa kieltään. Matka jatkuu, yksin.
14329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

HELVETIN HYVÄ !!!!!!!!!

Äänestä

Jokaisella on pimeä puoli. Oletko tutustunut omaasi ja käynyt sen kaiken läpi? Se matka on nimittäin vaikea, mutta kaiken sen arvoinen. Sen jälkeen tulee helpotus ja valo.

Äänestä
  • Totta kai on kaikilla pimeä puoli. Älä puutu toisten asioihin,

    Äänestä

  • Viisaasti sanottu "ValoJaVarjot".

    Äänestä

  • Prkl, sitä tarkoitan, jos on jatkuvasti paha olo toisesta johtuen, niin ei ole varmasti tarkoitettu sitä via dolorosaa minulle, viisaat!

    Äänestä

Kyllä ihminen voi sitten olla harhainen: mitään MEITÄ ei ole reaalimaailmassa koskaan ollutkaan! Joku on keittänyt aikamoisen sopan, tyhjästä. Ei ollut mitään "rakkautta", oli vaan nettihöpöttelyä täysin tuntemattomien kesken. Jo silloin kaikki pysähtyi " odotteluun" , tuli vaihe, jossa olisi pitänyt edes nähdä, vaan ei nähty, ei mitään yhtään mitään. Siirryin sitten ihan toiseen hlöön reaalimaailmassa.

Äänestä
  • Ei ole sullekaan. Tää on ihan minun omaa prosessiani, jotta pääsen irti ihmisestä, joka on vuoroin ottanut lähelle ja vuoroin työntänyt pois. Ja ihan oikeassa elämässä. Rakkaudesta en myöskään tiedä, mutta sen tiedän, että ei minkään vielä tässä vaiheessa kuuluisi tältä tuntua.

    Äänestä

  • Kelle tämä?

    Äänestä

Sinä? Eihän me edes tunneta, muutama sana vaihdettu. Älä nyt vain sano et olet rakentanut kuvan minusta kuin palapelinä omimalla täältä kirjoituksia sieltä täältä? Ethän vain? Olet liian fiksu sellaiseen mutta eiköhän täällä sellaisiakin ihmisiä ole.

Äänestä
  • Ehkä joskus jossain kerron, mitense kuva on rakennettu, ehkä en. Nyt alan nukkumaan.

    Äänestä

Ja paremminkin kuin pimeä puoli, on se puoli, joka sulla vaatii vielä käsittelyä. Olen mielestäni saanut aiheettomasti ylleni sitä sontaa, mikä ei ollenkaan minulle kuulu. Joka tapauksessa on paska fiilis. Olikohan tälläkin tapaamisella jokin tarkoitus?

Äänestä
  • Niin kiitos ja anteeksi. Ja varmasti oli.

    Äänestä

Kenelle tämä on kirjoitettu?

Oletko varma, ettei tuo, että vuoroin päästää lähelle ja vuoroin työntää pois, johdu siitä, että myös sinä päästät vuoroin lähelle ja työnnät sitten taas pois? Ehkä tajuamattasi?

Poistyöntämisen tunne voi johtua siitä yksinkertaisesta syystä, että ihmisellä menee suojat päälle, jos esimerkiksi puhut muista sukupuolesi edustajista ja hän pelkää tulevansa satutetuksi.

Äänestä

Onko tämä miehelle vai naiselle?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Surullinenolen kirjoitti:

Pääsen irti susta, kyllä pääsen, ehdottomasti. Olen tahtomattani törmännyt sun pimeään puoleen ja se näyttää siltä, etten välitä lähemmin tutustua siihen. Paljon on hyvää, mutta se millainen olo on susta aina jälkeenpäin jäänyt, kertoo kyllä omaa kieltään. Matka jatkuu, yksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu