Pierukilpailut 2.10 Kärsämäen torilla klo 19.00!

Tervetuloa kaikki piereksimään!
Nyt hernerokkaa kunnolla naamariin, niin kyllä lähtee!
Kovimman pierun päästäjä palkitaan !

Antaa palaa ja kovaa!
5254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ennen kärsämäessä kiersi "pierukirjeitä" lähettäjä tais olla yhtiö nimeltä oy juokse ja päästele ab

Äänestä

Kuka voitti ne kilpailut?
Kuulin huhua, että oli Pyhäjärvinen ja pieri todella lujaa.
Ei saanut Kärsämäki tällä kertaa pierennän mitalia.

Äänestä
  • Olisi mukava tietää oliko pierukilpailun voittaja nauttinut muutakin kuin hernekeittoa? Voin tässä paljastaa että jos sen hernekeiton kanssa syö juuri uunista otettua tuoretta leipää ja mieluummin hieman raakaa ja toki kaikki tietää että sipuli lisättynä siihen hernekeittoon antaa hyvän äjäyksen........................noin 5 tunnin kulutta edellämainitttujen ruokien nauttimisesta voidaankin sitten nautiskella oikein kunnon pieruista.

    HUOM. Suosittelen varaamaan kaasunaamarit jos meinaa olla samassa huoneessa piereksijän kanssa..............................))))

    Äänestä

ja tippa sykloonia

Äänestä

onko tässä kyseessä nykyinen kestiläläinen "kirjailija"?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskahaisemaan kirjoitti:

Tervetuloa kaikki piereksimään!
Nyt hernerokkaa kunnolla naamariin, niin kyllä lähtee!
Kovimman pierun päästäjä palkitaan !

Antaa palaa ja kovaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu