Voittiko kaunein

Nyt tulee kaunis aloitus. Voittiko Miss Suomi kisoissa eilen kaunein missi ? Minun mielestä voitti, juuri sellainen tumma säteilevä kaunotar, ei epävarma hontelo tytönheitukka vaan aikuinen nainen.
11143
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mutta kaunein oli lehdistön ja ihmisten ihannetyttö.

2Äänestä
  • Niin olikin, ehdottmasti.

    1Äänestä

Kukaan muuko ei ollut maalattu kuin voittaja ? Minusta se toka perintöprinsessa Pihla oli kuitenkin kaunein.

1Äänestä
  • Pihla Koivuniemi oli myös minun suosikkini, muistuttaa melko paljon amerikkalaista näyttelijää, Nicole Kidmania.

    Äänestä

Nyt ei tosi kaunista ollu ollenkaa kisoissa,

kroatialainen oli kaunein,
mutta kun ei ollu oikea suomalainen,
niin oli oikein kun hänestä tuli kakkonen,
siis vara miss suomi,

Äänestä

Cerxhalija on Kosovosta. Oli laihduttanut kisoja varten 20 kg.

Äänestä

En katsonut kisaa vaan tänään näin voittajan kuvan, olihan tuo kaunis kun tuuheat tekoripset ja meikattu taitavasti, kasvot muuttuvat meikillä melkein tunnistamattomaksi. Vartalo on se mikä on, sitä ei voi muuttaa muulla kun korkeilla koroilla, ne muuttaa kehon mittasuhteita, lähinnä jalkoja pidentävästi ja oikaisee ryhtiä edukseen. Hänellä oli kyllä kasvoissa hyvät piirteet sekä upeat hiukset.
Mahtoiko olla taas ulkomaalaistaustainen, nimi oli outo.
Olen alkanut pitämään urheilijanaisten vartaloita kauniinpina kun missien.
Upeita naisia kansainvälisissä kisoissa näkee, on lihasta sopivasti ja hyväkuntoista porukkaa. Myös miehet komeita. Urheilukilpailut on oikeasti samalla kauneuskilpailut. Futiksessakin näkee komeita miehiä. 😊 ⛹

1Äänestä

Voittaja on nimeltään Michaela Söderholm, mitä outoa siinä nimessä on ? Ihan tavallinen ruotsinkielisten piirissä, mutta myös suomenkielisillä.
Kaikki ne meikattuja oli, kyllä tämän voittajan kaunis kasvojen luusto ja upea hymy aitoja ovat. Aamulla hotellihuoneen vuoteessa otetussa kuvassa oli samannäköinen, vaikka ei ollut ainakaan paljon meikkiä.
Vartaloakin muokataan, laitetaan implanttia rintoihin ja peppuun, poistetaan jopa kylkiluita. Usein nuo kansainvälisissä isoissa kisoissa menestyneet ovat käyneet kauneusleikkauksissa. Kerrankin on klassisen kaunis missi, pitkä ja aikuinen nainen. Miksi sotket missikisat ja urheilukisat, molemmissa on omat kriteerinsä ! Uskon Michaelan kansainväliseen menestykseen.

1Äänestä
  • Makuasioita nämä, naiskauneutta vertailin koska molemmissa kisoissa ovat viimeisenpäältä trimmattuja. Paljasta pintaa näytillä yht' paljon, urheilijoilla ripsipidennyksiä kyllä mutta pakarat ehkä omat. Tissien lisukkeita voi myös olla urheilijalla sekä misseillä. Sääret ja käsivarret urheilijoilla kauniin jäntevät ja misseillä taas kapeat, löysät. Tummaihoiset urheilijat erityisen kauniita.
    Ei voi mitään että missikisat on menneestä maailmasta. Kuuluisat huippumallit,
    pitkät ja laihat ainoastaan vaatehengareita, mutta siinä kyllä näyttäviä upeissa asuissaan. Heitä saa arvostella koska ovat esille itsensä asettaneet. 😌

    1Äänestä

Ei ollu yhtään kaunista,
tavallisa töllyköitä kaikki,

eikö enää synny oikeesti kauniita,
vai eikö oikeesti kauniit hakeudu miss kisoihin,

Äänestä
  • Sinulla taitaa olla näössä vikaa jos et huomannut ainakin voittajan kaunutta, hän oli kyllä ylitse muiden. Tottakai tavallisia töllyköitä, ei kai ehtona kilpailuun osallistumiselle olekaan mikään erikoisuus tai tavallisuudesta poikkeavuus, pelkästään kauneus.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


kauneudenihailija kirjoitti:

Nyt tulee kaunis aloitus. Voittiko Miss Suomi kisoissa eilen kaunein missi ? Minun mielestä voitti, juuri sellainen tumma säteilevä kaunotar, ei epävarma hontelo tytönheitukka vaan aikuinen nainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu