Outlook tökkiiiii

Miksi en saa avattua Outlookin liiteitä?
Sanoo vaan että Outlook ei avaa epäilyttävää liitettä. Vaikka tiedän, mistä se on ja että on ok.
Windows home edition XP ja Outlook 6
En löytänyt mitään kohtaa mistä korjaisin asian!
3198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sinun täytyy muuttaa nämä Outlook Expressin asetukset:
>Työkalut
>Asetukset
>Suojaus, muuta pallukka: Internet-vyöhyke... kohtaan ja muuta myös ruksi: Näytä varoitus jos muut sovellukset yrittävät lähettää postia nimissäni kohtaan, kohtaan.
>Ok

Nuo asetukset muuttui päivityksessä liian kireiksi.

Äänestä
  • ota väkänen pois kohdasta:
    estä sellaisten liitteiden tallentaminen tai avaaminen, jotka voivat sisältää viruksen

    Äänestä

  • kiitos neuvoista!
    Nyt sain liitteet auki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiliittetiä kirjoitti:

Miksi en saa avattua Outlookin liiteitä?
Sanoo vaan että Outlook ei avaa epäilyttävää liitettä. Vaikka tiedän, mistä se on ja että on ok.
Windows home edition XP ja Outlook 6
En löytänyt mitään kohtaa mistä korjaisin asian!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu