P-aukisuus katkeroittaa

m.mac.conen

Kun ei pääse enää koskaan oikein mesomaan ja rälläämään. Jäin työttömäksi hyvin palkatusta duunista. Muija, 2 pahankurista poikaa ja rintamamiestalo on huollettavana.
Ansiosidonnaiset, ne kavennetut on käytetty. Pientä työttömyyskorvausta nostan. 48 vuotias äijä tuskin koskaan saa enää töitä.

2

605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • m.mac

      Ei kuitenkaan enää. Nejä päivää sitten vastuskykyni pöpöjä vastaan heikkeni niin että lievää ylilämpöö ja öistä yskimistä on riittänyt.
      Vänttinen sanoo että tuo kaikki johtuu kielteisistä asenteistasi. Se opettaa joogaa Lahessa. Uskon sitä. Ei ole syytä katkeruuteen.

    • mikko.pienempi

      Vaikutat osa-trollaajalta. Vastaat omaan viestiisi toisella nimimerkillä. Rahattomuuden vielä ymmärtää mutta vihoittelua tai katkeruutta ei.
      Nyt kun tilillä tai taskuissa on vain muutama kolikko, kierrän sukulaispaikkoja. pyydän heidän pakasteistaan vanhentuvia ruokia.
      Kysyn voinko jotain palveluja tehdäsiivoamista tms. Tänään tein sukulaisille puulämmitykseen liittyvää duunia, heidän puuvarastossaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      5040
    2. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      47
      3482
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3335
    4. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2521
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2503
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      25
      2109
    7. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      2059
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1799
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1689
    10. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      182
      1668
    Aihe