Missä vanhan iPhonen vois myydä helposti? Eli vaidan 6plussan koht puoleen varmaan kasiin. Onko kokemusta? Katoin et uudetkin maksaa 750 e . Ei hakua mitä käytetystä edes vois pyytää. Juu, ei oo tarkoitus rahastaa. Viel kun osais päättää eksä vai 8 vai joku muu.
Missä vanhan iPhonen vois myydä helposti?
Houkam
12201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jotain 50-100€ maksimissaan vanhentuneesta raudasta.
Heh heh, viesti poistettu, heh heh.
Ilosi on aitoa, oikeaa suoli24 iloa! Nauti! 😇
IPhone kutosia on myyty 200-250 €uron hintaan, jos puhelin on siisti ja tietysti muistikapasiteetti vaikuttaa myös hintaan. 16 Gigatavunen on hankala myytävä. 6S puhelimista maksavat 300-400 Euroa muistista ja kunnosta riippuen. Tuo sinappimiehen mainitsema 50€ koskee vain androidien hinnoittelua. Käytetyn androidin hinta lähentelee nollaa, iPhone pitää melko hyvin arvonsa. Hyvä myyntipaikka on hopeinen omena.
köyhätkin ansaitsevat statussynbolinsa. Olo on kuin rahamiehellä, kun iPhonea esittelee.
Mulla on 6plus 128gb ihan priima. Lähinnä kameran takia vaihdan jos nyt onnistuisin jossain myymään vanhan...en oo ehtinyt tsekata hopeista omppua mut kohta vilkasen. Thanks.
Vihreä omena maksasis 267 e ja ilmanen toimitus. Kannattaako? Pitäs saada minusta n 350 jos vieraalle, hyvälle kaverille noin no 250 . Kuhan jahkaan. Taidan antaa vaihdossa tai hetkinen. Puhelin on ihan täydellinen. Hulluhan mä oon kun mä vaihdan sen. Uusi kamera vaan kiinnostaa. Se uusi olisi tonnin vehje. Ja mulle jäis about 700-800 maksettavaks. En itke vaan taivun tähän diiliin kuitenkin. Ehkä.
Siis katsoin myös Swappie. He maksais 257 e. Pahus, pahus, ei näistä vanhoista vehkeistä mitään saa. Fiksu käyttää vähän vanhempaa mallia ja hankkii kameran erikseen niin kai olis järkevää.
Eli sittenkin meinaat rahastaa?
Voiko jotain 250 euroa vanhasta kapulasta sanoa rahastukseksi . Hahhahhahhahhhhhaaaaa.
Voi olla et pidän varapuhelimena . Ja uutta vaan valikoidusti mukana. Ei ole rahasta kiinni siitä vaan ettei kämppä pursua tekniikkaa. Tutkin vain markkinoita ja huomaan et enää ei kannattaisi juurikaan vaihtaa parin vuodein välein puhelinta muutaman uudistuksen takia. Toisin voin sen myös lahjoittaa sellaiselle jolla ei ole ollenkaan rahaa ostaa niin minkäänlaista puhelinta.
iPhone 8 alkaen 829€ iPhone 7 32Gt 648€ pörrääkö sillä vielä 3v esim.. ?!
Aika tasokasta lastentarhakeskustelua. Mullon punane, mikä väri on sulla. Olisko iskän vanha hyvempi kun sun faijan uudempi? Taidankin mennä kauppaan ostaa koko kaupan. Muntarttee saada uusi kapula kun entine on jo puolen vuoden ikäne. Seon oltava aifouni ku naapurin Terollakin on.