Missä vanhan iPhonen vois myydä helposti? Eli vaidan 6plussan koht puoleen varmaan kasiin. Onko kokemusta? Katoin et uudetkin maksaa 750 e . Ei hajua mitä käytetystä edes vois pyytää. Juu, ei oo tarkoitus rahastaa, mut voisiko myydä jossain torilla tms? Viel kun osais päättää eksä vai 8 vai joku muu. Eksä on lähinnä vitsi. En viitti tonnia maksaa emoji koneesta.
Missä vanhan iPhonen vois myydä helposti?
Houkam
45959
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Äh tuli toiseen kertaan. SORRY, en huomannut.
Tori.fi on yksi mahdollisuus. Se houkuttelee paikalle aasialaiset. Ne ostelevat föönejä satasella, joskus parilla. Vinkuvat hinnasta kuin nälkäiset mustalaiset. Tori.fi halpisroskan myyntipiste luusereille.
Uutena 6plus on jotai 750 e miksi siitä ei sais 100 enempää ? Voi, voi! Ehkä ei sit kannata edes myydä. Turhuuden markkinoilla.
Etkö sanonut ettei tarkoitus ole rahastaa?
Ei ole tarkoitus rahastaa. Mutta pari vuotta vanha luuri on omasta mielstäni noin sanoisin 300 e arvoinen. Vaan ei taida olla. Kauheeta. Ihan kauheeta. Nää iphonet on rahastusta. Ei siitä pääse mihinkään. En voi siirtyä android puhelimeen kun on padi ja tietokone appleä. Mut toisaalta menee sitä rahaa ruokaankin aika paljon.
Mitä ne applen ipadit ja macit siihen vaikuttaa että olisi Android puhelin?
No eiks kaikki kuvien jako ja sellainen yhteensopivuus toimi vaan padin ja iphonen kesken. En oo kuullut et androidista ja ipadista voisi tehdä laiteparin. Vosiko? Siis voiko android jotenkin järkevästi toimia ipadin kanssa. Tosin jos löydän hyvän android ( kohtuuhintainen ja hyvä kamera) puhelimen vosin kokeilla ihan vaan siksi kun iphone on niin kallis et se pännii törsätä niin paljon laitteisiin
ipadin sulkeutuneisuuden ja rajoitteiden takia ei oikein laitepareja voi tehdä mutta miksi pitäisikään.
Drop box yms. palvelut on keksitty.
Kerroppa mitä sen iphonen ja ipadin pitää laiteparituksessa pystyä tekemään, eli miksi nämä pitää parittaa?
Vaadit jatkuvasti toisia kertomaan itsellesi jotain, kuitenkin leikit täällä jotain tietäjää? Itse asiassa et tiedä nykyisistä iOS laitteista tuon taivaallista. Etkö jo voisi lopettaa tuota alituista nillittämistä, itkuporkuraivareita ja valitusta?
Androideille on olemassa oma palsta, menisit sinne kehumaan.
En ymmärrä, mitä varten palsta on pullollaan Apple vihaa, kuitenkaan kukaan näistä itkijöistä ei omista iPhonea, eivätkä ole sellaista koskaan hankkimassakaan. Jostain syystä iPhone ja iPhonen käyttäjät saavat kaiken aikaa näiltä anteroukkeleilta vihat päällensä. Miksi, mitä pahaa teemme teille ja onko Apple jotenkin kiusannut teitä?
Voi voi pikku fanypalapoikaa. Eikö äiti ostakkaan x mallia..
Tulipa siinä taas melkoista itkemistä.
Keskustelu oli tästä asiasta, sinulle se ei kuulu.
Äitini olisi 104 vuotias, jos eläisi. Olenko poika vai tyttö, siinäpä sinulle miettimistä.
Onko Apple, tai me iPhonen käyttäjät jotenkin kiusattu sua, kun jatkuvasti pitää täällä itkeä? Sinappimiehellä on taas katkeruus iskenyt päälle, välillä jaksat jopa päivän pari pysyä poissa täältä valittamasta ja esittämästä tyhmiä kysymyksiä tyyliin ”kerroppa mitä sen iPhonen pitää.....?” Etkö tiedä, kun kyselet kaiken aikaa? Milloin alat esittämään taas väittämiä ”Väitätkö että.....?”
Mitä tulee iPhonen parittamiseen johonkin, ei sitä tarvitse koskaan parittaa toiseen Applen laitteeseen, iCloud pitää ne ilman paritusta yhdessä, WLAN verkossa olevat Applet toimivat myös kivasti yhteen. Jos vaikka puhelin soi, voin vastata puheluun milla tahansa Applen laittella saman verkon sisällä. Tiedoston siirto esim. vaimon Appleen käy sekunneissa airdropin kautta, ei välttämättä tarvitse mitään dropboxia.
Vieläkö esität lisää kysymyksiä, tai jatkatko keskustelua android vs. iOS?
Lisään: Ei, ei sitä saa paritetuksi esim. andtoidiin ja hyvä niin. Pysyy tiedostot puhtaina.
Jaa vai että minä kyselin ja itkin, okei, tulipahan taas selville että lukutaito ei taida sinulla olla se vahvin taito.
Kyllä se minä vastailin toisin kuin sinä ja pyysin lisätietoja kun jotkut haluaa päästä applen sulkeituneisuudesta eroon.
Sinulla siis on koneet ja luurit täynnä haittaohjelmilla varustettuja kuvia, videoita ja musiikkia?
on se kumma kun minulla ei ole, latailetkohan jotain piraattihommia?
” kun jotkut haluaa päästä applen sulkeituneisuudesta eroon. ”
Jailbreakia kehiin vaan. Vaan pitääkö ostaa iPhone, jos haluaa rajoittuneisuudesta eroon? Mulle on vaan etu, ettei kuppaset ja haittaohjelmilla saastutetut anterot pääse levittämään omiin laitteisiini mitään peeaskaa. Joka haluaa avoimen laitteen, hankkikoon anteron. Avoin myös kaikelle peeaskalle, olkaa hyvät.
Sinulla siis on koneet ja luurit täynnä haittaohjelmilla varustettuja kuvia, videoita ja musiikkia?
on se kumma kun minulla ei ole, latailetkohan jotain piraattihommia?
swappie,vihreäomena,huutonet, ym nettimarkkinoita.. suomessa kaikki, googlettamalla löydät.. illat kylmenee iphonet lujilla
Ehdottomasti vaihdan 8 plussaan ja tai jos X ominaisuudet on paremmat päivitän siihen. Tiedoks vaan, et iphonen helppous ja yhteesopivuus muiden heidän laitteidensa kanssa on kaiken A ja O . Joten olis vaan kiva kuulla puheimen uusista ominaisuuksista ja siitä mikä näissä uusissa vehkeissä on paremmin kuin ennen. Ja kaikki raha mikä menee tietokoneisiin ja kameroihin voi hirvittää, vaan ei kaduta yhtään. Syön vähemmän, ajan vähemmän enkä tuhlaa yöelämään. Kyllä elämässä melkein parasta on se, et on iphone ja ipad ja koko tekninen kehitys mikä niihin liittyy. Apple fani? Ehdottomasti!
Erkki paras myyjä a storessa tuossa kertoo ylivoimaisesti parhaasta puhelimesta. Ei haittaa vaikka valehtelee
on Fööni vaan kallein ja rajoittunein.
Faktaa.. android helpoin/mukavin yhteensopivuus 10 , windowsphone helppo,keskinkertainen,yhteensopivuus 10, iOS hankalin yhteensopivuus heikohko
siis, syöt vähemmän jotta saisit iPhonen. Tuo ei ole enää tervettä.
Juu pakko leikkiä nälkäkurkea, muuten ei oo varaa tekniikkaan. Näin on näreet.
No miksi tuo android on teille niin tärkeä? Ylistätte androidianne maasta taivaaseen ja paheksutte, jos joku ylistää iPhonea? Mitä ihmettä, miten se on teiltä pois, jos joku tykkää iPhonesta? Ootte te vaan melkoisen vajaata porukkaa.
Miksi eri käyttöjärjestelmien pitäisi sopia yhteen?
Virusvakoilijat haluavat "yhteensopivia" laitteita. Niiltä on helppo tehdä identiteettivarkaudet. Jatkuvat päivitykset jatkuvaa vakoilua.
Oneksi Applen laitteet pysyvät omassa, suljetuissa ympyröissään, ei pääse nämä,”vapaat androidit” tuomaan saastuneita tiedostojaan Appleihin. Joku ruskeaa maustetta mainostava täällä pitää sulkeutuneisuutta pahana asiana, itselle se on suuri etu. Jos haluaa käyttää PC:tä ja iPhonea, nämä sopivat yhteen 100prosenttisesti, vaan androidit eivät iPhoneen pariudu ja se on hyvä se.
android+pariutuu+120%++windows+tietokoneisiin,+nykyään+käytetään+drivea,onedrivea,dropboxii+jne..++applen+tietokone+suoranainen+vitsi+,+monet+iphonen+käyttäjät+eivät+tajua+"rakkaastaan+tuontaivaallista++varsinainen+sekametelisoppa+koko+laite
Sinun”sekametelimuseolaitteesi”+eivät+sitten+ole+vitsi,+vai......
Parittelehan+sinä+sitä+”rakasta”+androidiasi+vaikka+10000%+PC:stä,+ei+kiinnosta.
Et+sinäkään+tajua+iOS+laitteista+tuon+taivaallista+vaikka+sulla+joku+sellainen+museolaite+onkin,+Mac+OS:stä+puhumattakaan.
Huvittaa+tuo+kirjoitusasusi,+on+suunnilleen+juuri+sellaista+tekstiä,+mihin+nykynuoret+vain+vaivoin+kykenevät.+Onnetonta+ulosantia.
Taas huomaa että sinä et tajua yhtään edes kenelle kirjoittelet, harhaluuloa kaikki.
Tiedätkö itsekkään , kenelle aina kirjoittelet?
Sut saa aina hyvin kommentoimaan, kun muistuttaa sun museolaitteist. Heh.
Luettele museolaitteeni.
illat kylmenevät, rakkaasi joutuu palelemaan
Kaikki. Uusin lienee 5 vuotta sitten hankittu? Meinaan, kun FM radioita kaipaat, koskas sellanen on viimeksi kännyyn tuotu?
Jos minulla olisi kaikki museolaitteet niin olisin miljonääri.
Lienee hankittu, eli arvailetko?
Sinunhan piti tietää museolaitteeni eikä arvailla, näinhän sinä väitit että minulla on museolaitteita.
Koskako fm radio viimeksi tuotu, no jos vuosiluku riittää niin 2017.
Kas, paskahousu taas täällä?
Katos vaan, sinappikonekin tuli taas kertomaan ajatuksiaan?
Kuka on sinappikone ja miksi on sinappikone?
Kuka on paskahousu ja miksi on paskahousu?
Sinä. Tiedän siitä, että henkilö, jolla on aina paskat housussa, vastaa kysymykseen kysymyksellä.
Sinä, tiedän siitä että henkilö jonka ulosanti on tuota luokkaa ei voi olla kuin sinappikone.
Eiköhän jo pikkupojat riittäisi? Palstan aihe on iPhone, eikö nin? Henkilökohtaisuudet jonnekkin muualle, kiitos.
Muistutan myös, tämä ei ole andoidpalsta vaan iPhonepalsta, pitäkää mielessänne.
Palstat on pullollaan paskanjauhantaa, lopettakaa jo!
Eipä tuo muissa ole ongelma kuin ios laitteissa, rajoitettuja kun ovat.
Android on yhteensopiva kaikkeen, ios ei mihinkään.