Pitäisikö Sara Siepin vetäytyä julkisuudesta?

Miss Suomi Sara Siepille voi antaa paljon pisteitä sinnikkäästä yrittämisestä, mutta vähemmän voittamisesta. Hänen uransa julkisuudessa on ollut enemmän harhailua kuin selkeän kutsumuksen seuraamista. Jollakin alalla mestareiksi tulleet ihmiset sopivat julkisuuteen hyvin, mutta uskaliaat kokeilijat vailla huippusuorituksia eivät. Sieppi on kyllä toiminut hyvin juontajana ja onnistunut valmistumaan meikkaajaksi, mutta ei häntä silti minkäänlaiseksi mestariksi voi sanoa.
Sara Siepin persoona on tosi hyvä, hän on kiltti, rento ja positiivinen. Niin mukavan naisen on vaikea sopia kovaan julkisuuden maailmaan. Siksi hän on saanut paljon negatiivista palautetta ja aiemmin myös härskejä viestejä. Hyviä julkkiksia kunnioitetaan enemmän kuin huonoja. Minun mielestäni Sieppi on tavallinen henkilö, joka yrittää olla julkisuuden henkilö. Hän tekisi palveluksen itselleen vetäytymällä julkisuudesta.
Jos Sieppi vetäytyisi julkisuudesta, se tapahtuisi yksinkertaisesti meikkialaan keskittymällä ja TV-projektit hylkäämällä. Siihen loppuisi negatiivinen tai millainen tahansa palaute suurelta yleisöltä. Selkeää kutsumusta seuraava ihminen on vähemmän kiinnostava kuin sellainen, joka sohii, mihin sattuu. Sieppi voisi kyllä jatkaa sitä arkielämässään, jos se on hänelle luontevaa.
Kysymys Sara Siepille: Aiotko sä vetäytyä julkisuudesta vai pysytkö siinä?

17

656

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HetipoisJulkisuudesta

      Siepin pitäisi vetäytyä julkisuudesta ja pikaisesti!
      Nainen on niin tyhmä ettei voi esiintyä julkisuudessa ilman valvojaa tai ja huoltajaa.

      • 420mika

        Ja niin ruma ettei viiti katella betonihymyä....


      • SieppiOnLiianTyhmä

        Kasvoista kaunis , kroppa huono, mutta niin tosi tyhmä että se pilaa kauneuden.


    • Nainenraumalta

      Kasvoista Sara on kieltämättä nätti, mutta rinnat hänellä on kummasti kasvaneet missivuodesta, itse samanikäisenä naisena en keksi muuta syytä rintojen kasvuun kuin silikoni, koska raskaana Sara ei tietääkseni ole ollu Lisäksi naisena ihmettelen, että miksi Sara ei halua esitellä persettään instakuvissa, eikö hän ole tyytyväinen omaan takamukseensa? Itse ainakin saan isoimmat kicksit, kun tiedän, että kaikki miehet katsovat minun tiukkaa persettäni esim. Farkkushortseissa näin kesällä.

      • Ulosjulkisuudesta

        Sieppi ei ymmärrä edes perus asioita julkisuudesta eikä juuri mistään. Nainen ei edes tajua sitä että poikaystävä pettää häntä jatkuvasti.
        Liian yksinkertainen nainen julkisuuteen, väkistä yritystä jo yli 7 v ja tuloksenä vain jatkuvia naurettavia kohuotsikoita, sekä oman tyhmyytens esille tuomisia.
        Nainen on ulosotossa, jokin aika sitten kiusasi muita missejä, ei ymmärrä että mies pettää, selittää jatkuvasti omasta typeryydestään omassa blogissaan, aivan naurettava höperö idiootti.
        Heti pois julkisuudesta.


    • SieppiSekoileeTAAS

      Sieppi mokas taas itsensä Vietolan haastattelussa ja pahensi sitä alkamalla vinkumaan julkisesti asiasta.
      Sieppi tvssä ihan eri näköinen kuin insta kuvissaan. Tvssä homsuinen lihonnut, kummalliset hiusvärit, rumat tyyli ja vaateet kuin tanttatädillä.
      Sieppi ei vaan ymmärrä asioita ja on niin tyhmä että hänen pitäsi heti vetäytyä julkisuudesta.

    • verokalenteri

      Mistä se Sieppinen saa rahaa niihin laukkuihinsa?

      • mitäsalaa

        Ei ollut kanttia kertoa! Suuttui kun kysyttiin. Osaako noin yksinkertainen, itseään täynnä oleva tyrkky edes hävetä?


    • Mummi

      Älkää moittiko saraa,nuori tyttö vielä,maria veitola vanhempi nainen,hänen pitäs ymmärtää ja puhua sievempi,maria veitola on ilkeämielinen,t,tuula

      • saraMokasiTaas

        Ei itserakkautta ja tyhmyyttä voi enää tuossa iässä ymmärtää! Suuttui, kun kysyttiin, mistä saa rahat,ja miksi paljastelee itseään. Jotainhan tuo peittelee, kun ei osannut/kehdannut vastata. Jonnin joutava tyrkky! Maria erittäin ammattitaitoinen toimittaja.


    • Antitalentti

      Kyllä Saaran olisi aika hävitä palstoilta, on senverran ällöttävä tyyppi. Juontajana ilmeetön ja jäykkä,monitoninen.. En katso mitään mitä hän "juontaa".Mutta ei hän ymmärrä lähteä, eikä edes sitä miksi ihmiset ei tykkää.

      • PoisJulkisuudesta

        Pois vaan julkisuudesta, ei sillä ole mitään annettavaa kellekkään. Nainen on tyhmä kuin saapas ja luonnossa paljon rumempi kuin kuvissaan.
        Kertoi just tvssä että hänen instakuvansa ovat valhetta ja ettei hänen elämänsä oikeasti ole sellaista mitä se on kuvissa.


    • SieppiPoisJulkisuudesta

      Nyt olis hyvä aika Siepin kadota julkisuudesta. Mies petti jatkuvasti, ulosotossa, suhde loppui, muutti uuteen kotiin slummiin.
      Nyt vois kadota ja ois hyvä aika kadota.

    • Afhlöä

      Tyhjäpää.
      Hankkisi ammatin ja häipyisi julkisuudesta. Nolannut itsensä lukemattomia kertoja, mutta ei vaan tajua.

    • PitäisiMuttaEiPääsePois

      PITÄISI POISTUA JULKISUUDESTA, mutta kun ei nainen osaa muuta kuin sekoilla julkisesti ja ottaa kuvia itsestään instaan niin ei se voi poistua koska samalla menisi elanto.
      Sieppi on aikamoisessa ansassa ja jatkaa sekoiluaan julkisesti.

      • VieläkinUlosotossa

        Paljonkos sieppi oli ulosottoon vielä velkaa tai paljonko sillä oli ulosotossa? Tais taas tulla lisää kun ei osannut maksaa verojaan vuonna 2017.
        Sieppi kuuluukin ulosotto julkiksiin, aika noloa.


      • Ulosotossaedelleen

        Taitaa olla suurin osa jäljellä kun ei nainen malta olla tuhlaamatta rahojaan ja matkustelee sekä ostelee laukkuja ihan entiseen tahtiin.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1576
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      96
      1504
    3. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1051
    4. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      201
      953
    5. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      124
      849
    6. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      797
    7. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      760
    8. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      42
      751
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      7
      724
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      60
      703
    Aihe