renault clio 1,2 16v limited

atir

onko kokemuksia renault clio 1,2 16v limited autosta
sais uuden tokmannin nettohintaan 12000

11

1083

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • testbarbara

      On on näppärä kauppakassi, ehkä nissan micra on kuitenkin laadukkaampi?

      • Ostaa.kannattaa

        Ei ole micra millään muotoa laadukkaampi. Tuohon rahaan ei parempaa uutta autoa saa. Tuo on semmoinen hinnat alkaen malli mutta ajaa asiansa . plussana neljän vuoden takuu.


    • Puunattu

      Tosi isot päästöt noin pienellä autolla ja moottorilla, jotain vähän alle 130!

      • tykkee

        1.2 nykyään isolohko! Halpahan toi on ku mikä, varsinkin jos ei vaihtoautoa ole riesana!
        Itsellä 900 kuutioinen clio ja hyvä ostos ollut!


    • Captivated

      Osta ihmeessä, niin kauan kuin autoja riittää. Itse ostin maaliskuussa Petikosta, oliko "Verkkokauppa" tms. Kävin muutaman kerran ajankuluksi katselemassa ja kiinnostuin Cliosta. Helppo huomata heti kätelyssä, että auto on hyvin tehty ja hinta on kohdallaan. Silloin valkoinen 1,2 maksoi €12.600 ja nyt vielä €600 halvempi.
      Keskikulutus on n. 5.6-5.8l ja kulkee hyvin ja on hyvä ajaa. Mäkilähtöavustin, ilmastointi ja cruise ja mitä vielä löytyykään, kun kaikkiin nappuloihin tutustuu. Paras auto, minkä olen koskaan hankkinut... siis hinta ja laatu kohtaavat täydellisesti. Sitäpaitsi, tämä tarjous -Clio maksaa Saksassa suurinpiirtein samanverran, joten ei ole autoverokaan tässä kovin merkittävä.

    • cliiiooo

      Vaparikoneella tuo 1,2. Vanha ja koeteltu moottori, mutta vanhanaikainen tce koneeseen verrattuna. Tce koneellinen paljon mukavampi. Mutta kannattaa ostaa tuolla rahalla.

      • OlethanRemonttimies

        Olen katsellut tuota 12 000€ tarjousta , mutta kun minulla on aikaisempaa
        kokemusta ranskalaisista autoista ja se laittaa hieman "jarruja päälle".
        Ranskalainen auto on loputon pikkuvikojen ja vähän isompienkin lista .


      • PauvreCons
        OlethanRemonttimies kirjoitti:

        Olen katsellut tuota 12 000€ tarjousta , mutta kun minulla on aikaisempaa
        kokemusta ranskalaisista autoista ja se laittaa hieman "jarruja päälle".
        Ranskalainen auto on loputon pikkuvikojen ja vähän isompienkin lista .

        Jahas, tulihan se pakollinen "essomn paarim miähen" ranskalaisissa on vikoja kommentti.

        Tiedoksi vaan sinne "Essom paariin". autot kehittyvät ja 1960-luvun perinnetiedot eivät enää pidä paikkaansa.


    • monta

      ovea tuossa on?

      • makkaralle

        Kääsgais taitaa olla samaa mottia käytetty, mahtaa kulkoo pirteästi pikku pulkka? Mutta jääty pakkasella tien poskeen, ilman keulapeitettä?


      • hytrewsdfg
        makkaralle kirjoitti:

        Kääsgais taitaa olla samaa mottia käytetty, mahtaa kulkoo pirteästi pikku pulkka? Mutta jääty pakkasella tien poskeen, ilman keulapeitettä?

        No ei ole sama kone ja ei jäädy ilman keulapeitettä. Jurpot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      591
      1448
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      797
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      471
      689
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      6
      576
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      35
      533
    6. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      40
      525
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      504
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      152
      448
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      442
    Aihe