Suurin osa täällä näyttää kaipaavan vain seksiä

Päivittäisistä jutuista päätellen tärkein ikävöinnin kohde täällä on seksi eri muodoissaan ja eri sukupuolten eri elimet.
6198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Siksi tuntuu että itse on ulkopuolinen, kun ei ajattele samalla tavalla.

Äänestä

Vaikka kirjottelis seksipainotteisia viestejä tänne voi silti välittää tosissaan ja kaivata muutakin :) ei ne lässytysrunojen kirjottelijat välttis omaa yhtään sen vahvempia tunteita

Ja mitä se sua liikuttaa millä tavalla kukakin täällä kaipaa jotakuta? Keskity vaan niihin omiin tunteisiisi

Äänestä

Siinä kai se ihmisten ero on. Joku halua juttuseuraa tai seuraa harrastuksiin, joku läheisyyttä, kädestä pitämistä ja joitain vaan panettaa.

Äänestä
  • Harva haluaa ihmistä hänen itsensä vuokseen, vaan halutaan jotain mitä iteltä puuttuu. Tämä ärsyttää mua niin paljon. Vtun opportunisteja maailma täynnä!!!

    Äänestä

  • Ja joku HALUAA/HALUAISI kaikkia niitä!

    Minua pidettiin täällä jo aamulla avoimesti hulluna, joten nyt "luen" teille tuntemukseni:

    Pekka

    -erittäin paljon energiaa,
    - yhä innostunut kaikesta ammattialaansa liittyvästä
    - aika tuntuu aina loppuvan kesken, aivot yhtä innostuneet,
    ja valmiit käsittelemään uutta kuin nuorena
    - tekee päätökset entistä nopeammin,
    - entistä musta-valkoisempi näkemyksissään,
    - ODOTTAA YHÄ ELÄMÄLTÄ PALJON,
    -haluaa (iki)oman lapsen, ellei jo ole isä


    T-mies/Timo

    - Winston Churchill-mäinen,
    - entistä jäärempi, päätä ei käännetä,
    - seestymään päin, on jo miltei "seisovassa vedessä",
    - katse kääntynyt voimakkaasti sisäänpäin, FILOSOFINEN
    - pettymyksiä miltei vaikeampi kestää kuin nuorempana,
    - herkkyys tulossa esiin,
    - hyvinä hetkinä mahtipontisena omiin asemiinsa linnoittautuva,
    - huonoina hetkinä väsymys, herkkyys ja epätoivo tulevat esiin

    Näin "luin" kuvistanne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näyttääsiltä kirjoitti:

Päivittäisistä jutuista päätellen tärkein ikävöinnin kohde täällä on seksi eri muodoissaan ja eri sukupuolten eri elimet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu