Ts-PAD-1 kokeen viitearvot

Verrieri

Heippahei. Minulta otettiin tätä kirjoittaessa viikko sitten oikeasta poskesta stenssibiopsia ja nyt kun katson Kanta.fi -palvelusta niin siellä lukee, että:

Tutkimuksen nimi Tutkimuksen tulos Viitearvot
Ts-PAD-1 Alustava KB17-4762.1.1

Onko tästä jollain jotain selvyyttä mitä voisi tarkoittaa? Lähinnä nuo viitearvot kiinnostavat ja tietysti pahanlaatuisen tuloksen mahdollisuus. Lääkärin soittoaikaan on vielä kaksi viikkoa, mutta odottavan aika on pitkä näissä tapauksissa. Ei oikein googlella löytynyt vastausta niin päätin täältä kysyä asiasta.

1

6196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulla otettiin kielestä näytepala. Muistaakseni ohutneulanäyte.

      Siinä lukee vain poikkeava, mutta ei mitään muuta.

      Aiemmin on ollut 2021 normaali, ja nyt poikkeava.

      Ei ole tullut mitään jatkotutkimuksia.

      Oletan sen johtuneen vain jostain, mitä olen syönyt. Eli kieli on tunnetusti helposti voinut mekaanisesti ottaa johonkin hampaaseen osumaa ja on ollut siitä kohtaa vaaleampi tai muuta sellaista.

      Ei näistä ota kukaan muu kuin lääkäri selvää. Kannattaakin itse lukea aiheesta, jotta osaa esittää kysymyksiä soittoajalla. Koska välillä nämäkin jää tutkimatta, jos ei itse herättele lääkäriä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      60
      803
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      773
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      46
      650
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      213
      588
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      42
      543
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      52
      526
    7. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      523
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      506
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      483
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      37
      480
    Aihe