Taas viikonloppu...

...joka kuluu yrittäessä olla ajattelematta sitä miestä. Onneks on kuitenkin paljon tekemistäkin tiedossa.

Ois kyllä kiva tuntea vähän paremmin kuitenkin, vaikka ihan sitten kaveripohjalta. On vaan niin pirun vaikea päästä sellaiselle rennon juttelun tasolle jos toinen kerran vetää puoleensa.
8258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Älä muuta viserrä. Kun on tunteita, niin vasta se on vaikeaa. Haluaisi sanoa toiselle vaikka mitä, mutta juttu vain kääntyy siihen arkiseen keskusteluun. Tämmöstähän tämä on. Pitäs olla pikku päikkäröissä. Sitten se olis helpompaa...niin ja aamulla ei muistas, mitä on jutellu...

Äänestä

tyydytä itseäsi :)

Äänestä

Eikös se viikonloppu olisi juurikin hyvää aikaa ajatella vaikka ihan koko ajan?

Minustakin olisi kiva tuntea eräs nainen paremmin ja päästä hänen kanssaan juttelemaan vähän rennommin kaikenlaisia asioita. Ihan vaikka sitten kaveri pohjalta.

Äänestä
  • No jos sen noin ajattelee niin toki.

    Mikäs sitten on syynä ettet ole tutustunut?

    Äänestä

  • KalpeaKuu kirjoitti:

    No jos sen noin ajattelee niin toki.

    Mikäs sitten on syynä ettet ole tutustunut?

    No, vähän niinkuin tuossa yhdessä vastauksessasi kerrot. Ympäristöstä johtuen varmaan parempi pysyä asialinjalla. En halua asettaa häntä hankalaan tilanteeseen ja toisaalta itsenikin maine kärsisi. Onhan me tietysti vähän tutustuttu, mutta ainakin itsestäni olisi kiva tutustua paremmin. Varmaan se onnistuisi paremmin jossain toisessa ympäristössä.

    Äänestä

Äh, kakistakaa rohkeasi vaan ulos mitä ajattelette. Mitä pahaa siinä nyt voisi tapahtua, ei se maailma siihen kaadu jos toinen sitten ei ole samalla ajatuksella ja ajatelkaa jospa onkin. Kerran me täällä vaan ollaan.

Äänestä
  • Olet tietysti oikeassa, mutta esteitä omassa tapauksessani on eikä ole mitään keksittyjä. Sekin vaikuttaa että täytyy ollakin vähän asialinjalla johtuen ympäristöstä jossa häntä näen. En halua pilata mainettani enkä saattaa miestä kiusalliseen asemaan, hän ei edes selvästikään tunne samaa.

    Äänestä

  • Mistä sinä tiedät, mitä hän tuntee? Tiedä vaikka kohta olisitte jo yhdessä. Ajattele, että hän on elämäsi mies, joka sinun täytyy saada. Maine säilyy, jos sen osaa tehdä hienovaraisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KalpeaKuu kirjoitti:

...joka kuluu yrittäessä olla ajattelematta sitä miestä. Onneks on kuitenkin paljon tekemistäkin tiedossa.

Ois kyllä kiva tuntea vähän paremmin kuitenkin, vaikka ihan sitten kaveripohjalta. On vaan niin pirun vaikea päästä sellaiselle rennon juttelun tasolle jos toinen kerran vetää puoleensa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu