Saman kaltaista

Haluaisin tietää onko olemassa kirjailijoita jotka kirjottaa saman tapaisia kirjoja kun Stephen King. Ei siis niitä "hirviö" kirjoja vain niitä toisenlaisia kauhukirjoja. Haluisin lukea jotakin sellaista kun noi Kingit alkaa käydä vähiin.
2274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

D.R. Koontz on hyvin samanlainen kirjailija, joskaan ei ehkä aivan niin lahjakas, mutta hyvä kuitenkin. Kannattaa aloittaa lukemaan sieltä tuotannon alkupäästä, jossa on vähän mielikuvituksellisempia juttuja.

Äänestä
  • Koontz kirjoittaa aika monenlaisia kirjoja. Jotkut ovat kauhukirjoja jotkut vähemmän. Ensimmäinen lukemani Koontz oli sellanen että pelkäsin kaikkea nurkissa rapisevaa, muut sitten vähän pettymyksiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pink.triangle kirjoitti:

Haluaisin tietää onko olemassa kirjailijoita jotka kirjottaa saman tapaisia kirjoja kun Stephen King. Ei siis niitä "hirviö" kirjoja vain niitä toisenlaisia kauhukirjoja. Haluisin lukea jotakin sellaista kun noi Kingit alkaa käydä vähiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu