Cherry

skorppu

Hei Cherry!

Kirjoittelin sinulle syksyllä nimimerkillä "hupsu", mutten saanut sitä kun rekisteröidyin. Kyselin silloin tulevia. Tässä jännällä odottelen kevättä ja valkovuokkoja ;) Mitä muuten näet asian tiimoilta nyt? Onko suunta vielä sama?
Vieläkös katsot entisiä elämiä? Missähän lienen aiemmin ollut? Ovatko mieheni ja kyselemäni pitkä mies työpaikalta olleet myös entisissä elämissä?

Joskohan ennättäisit vastaamaan?

Kiittäen
-skorppu-

2

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En nyt ihan tarkkaan muista mitä sinulle syksyllä näin, mutta mikäli kyseessä oli jotain romanttisia kuvioita valkovuokkojen aikaan, suunta näyttäisi kyllä minusta samalta edelleen :) Valon määrän lisääntyessä ympärillämme tulevat mullistukset tuolla elämänalueella myös sinunkin elämässäsi mitä todennäköisimmin lisääntymään..

      Kyllä minä pyydettäessä myös entisiä elämiä yritän tiirailla, ja joskus ne nousevat pyytämättäkin, mutta toisinaan taas en menneeseen juuri saa yhteyttä. Sinulla nousi kyllä heti kantavana teemana hevoset - olet viettänyt jossain elämässäsi lapsuutesi hevostalleilla, ehkä jossain suuressa kartanossa tms. Näin sinut siellä työväen seassa juoksentelevana pikkupoikana, kanniskelit vesiämpäreitä, veit olkia hevosille ja auttelit muutenkin miten pystyit. Olit varmaan jonkun tallirengin poika kun siellä niin touhusit. Miehiä näkyi talleilla paljonkin, mutten selkoa saanut, olivatko nykyisen elämäsi merkittävät miehet heidän joukossaan - hyvin paljon mahdollista että olet heidätkin jo aiemmin tavannut, kenties juuri tuolla talleilla kun sitä elämää nyt esiin nostettiin. Voit itsekin koittaa kysellä vastauksia entisistä elämistä esim. heilurilla, myös monista kirjoista löytyy tietoa miten niistä voi saada tietoa - ehkä... :)

      Tällaisia terveisiä tällä kertaa - ja kysellä saa lisää jos jokin jää vaivaamaan, vastaan taas kun ehdin.. Ihania aurinkoisia kevättalven päiviä toivottelen!

      • skorppu

        Onkohan minulle siellä talleilla tapahtunut jotain, kun nyt pelkään hevosia? Hevoset ovat kauniita ja uljaita eläimiä, mutta etäämpää tai kuvista katsottuna ;)
        Heiluri on kyllä tuttu, jotain on tullut kyseltyä. Tosin sillä saa pian kätensä ja olkapäänsä kipeäksi ;)

        Hyvää kevättalven jatkoa myös sinulle!
        -skorppu-


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      98
      4224
    2. 78
      3477
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3094
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      82
      2556
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2366
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      208
      2171
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2091
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      880
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      74
      819
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      786
    Aihe