Cherry

skorppu

Hei Cherry!

Kirjoittelin sinulle syksyllä nimimerkillä "hupsu", mutten saanut sitä kun rekisteröidyin. Kyselin silloin tulevia. Tässä jännällä odottelen kevättä ja valkovuokkoja ;) Mitä muuten näet asian tiimoilta nyt? Onko suunta vielä sama?
Vieläkös katsot entisiä elämiä? Missähän lienen aiemmin ollut? Ovatko mieheni ja kyselemäni pitkä mies työpaikalta olleet myös entisissä elämissä?

Joskohan ennättäisit vastaamaan?

Kiittäen
-skorppu-

2

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En nyt ihan tarkkaan muista mitä sinulle syksyllä näin, mutta mikäli kyseessä oli jotain romanttisia kuvioita valkovuokkojen aikaan, suunta näyttäisi kyllä minusta samalta edelleen :) Valon määrän lisääntyessä ympärillämme tulevat mullistukset tuolla elämänalueella myös sinunkin elämässäsi mitä todennäköisimmin lisääntymään..

      Kyllä minä pyydettäessä myös entisiä elämiä yritän tiirailla, ja joskus ne nousevat pyytämättäkin, mutta toisinaan taas en menneeseen juuri saa yhteyttä. Sinulla nousi kyllä heti kantavana teemana hevoset - olet viettänyt jossain elämässäsi lapsuutesi hevostalleilla, ehkä jossain suuressa kartanossa tms. Näin sinut siellä työväen seassa juoksentelevana pikkupoikana, kanniskelit vesiämpäreitä, veit olkia hevosille ja auttelit muutenkin miten pystyit. Olit varmaan jonkun tallirengin poika kun siellä niin touhusit. Miehiä näkyi talleilla paljonkin, mutten selkoa saanut, olivatko nykyisen elämäsi merkittävät miehet heidän joukossaan - hyvin paljon mahdollista että olet heidätkin jo aiemmin tavannut, kenties juuri tuolla talleilla kun sitä elämää nyt esiin nostettiin. Voit itsekin koittaa kysellä vastauksia entisistä elämistä esim. heilurilla, myös monista kirjoista löytyy tietoa miten niistä voi saada tietoa - ehkä... :)

      Tällaisia terveisiä tällä kertaa - ja kysellä saa lisää jos jokin jää vaivaamaan, vastaan taas kun ehdin.. Ihania aurinkoisia kevättalven päiviä toivottelen!

      • skorppu

        Onkohan minulle siellä talleilla tapahtunut jotain, kun nyt pelkään hevosia? Hevoset ovat kauniita ja uljaita eläimiä, mutta etäämpää tai kuvista katsottuna ;)
        Heiluri on kyllä tuttu, jotain on tullut kyseltyä. Tosin sillä saa pian kätensä ja olkapäänsä kipeäksi ;)

        Hyvää kevättalven jatkoa myös sinulle!
        -skorppu-


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13182
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      82
      3639
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2904
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      1374
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      149
      1316
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1184
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      979
    Aihe