Vantaan kummitukset

vantaahuuuhu

Tiedättekö kummittelutapauksia Vantaalta? Vanhoja taloja tai kerrostalojakin, tai muita paikkoja, metsää, missä olisi kummittelua tapahtunut?

4

1069

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zombejaodottaaulkona

      Kummituksista en tiiä, mutta Korson asemalla liikkuu öisin zombeja. Sikäli erikoisia yksilöitä, että aivojen sijaan haluavat tulta ja käryävät kummalliselta. Ei siis mätänevän ruumiin haju vaan mystinen imelä katku leijuu niiden yllä.

    • Emmäkeksimitään

      Katrinebergin kartano Seutulassa, Katriinan sairaalan vieressä. Siellä kuulemma kummittelee joku pytingin entinen isäntä, joka veti itsensä vintillä kaulakiikkuun. Aika pikkuinen ukko on ollut, se vintti on nimittäin tosi matala.

    • PalavaPensas

      Jeesuksen nimessä julistan kaikkien henkivaltojen yli ja edessä täyttä vapautta ja vapautumista uskonnollisuuden siteistä, järjenpäätelmistä, isien perinnäissäännöistä, mielenlinnakkeista, synneistä, kaikista sairauden valloista, kuoleman valloista -> uudestisyntymisiin Jeesuskessa ja Pyhässä Hengessä :-> täyttymään ilolla, riemulla ja Pyhän Hengen voimalla.
      Jeesusken veren kautta, uskon kautta ja kun näin on julistus annettu siitä seuraa loogisesti se mitä Jumala haluaa juuri sinun kohdallasi tehdä joka juuri luit tämän.

      Hab. 2:2

      Ja Herra vastasi minulle ja sanoi: "Kirjoita näky ja piirrä selvästi tauluihin, niin että sen voi juostessa lukea".

      Tämä näky ja nämä kirjoittamani sanat painukoot niin syvälle sinun henkeesi ja sieluusi että ne eivät koskaan sieltä liukene pois vaikka kuinka yrittäisit vastustella.

      Ja sitten ei muuta kuin uskovien kasteelle.

      Näin se homma toimii.

      Mars, mars kasteelle.

    • MRsotunki

      Sotungin metsässä on sellainen talo mikä on ollut vuosia asumaton, koska siellä tapahtuu niin kauheita asioita. Itse yövyin joskus nuorempana Isäni kanssa kyseisessä talossa. Emme tienneet, että siellä kummittelee. Ilman, että mitään pelottavaa olisin havainnut alkoi tuntumaan silmittömän ahdistavaa pelkoa ja kylmää viimaa. Sanoin Isälleni, että täällä minä en nuku, Isäkin sanoi nauraen, että häntä kyllä pelottaa kanssa :) No jäimme kuitenkin yöksi, yöllä kuului kuin kuistilla kävelisi joku puukengillä, vaimeaa miehen puhetta kuului ja outoja koputuksia kuului. Olin lähes pyörtyä kauhusta.

      Nykyisin talon omistaja asuu vissiin ulkomailla eikä hän enään yritä saada siihen vuokralaisia. Kaverini asui kyseisen talon vieressä ja hän sanoi, että moni vuokralainen lähti sieltä yöllä autolla pois, eikä palannut edes hakemaan tavaroitaan. Kaverini sanoi, että hänestäkin talo on niin pelottava, ettei hän edes uskalla katsoa sinne. Siellä on käynyt 3 vuotta sitten aaveita tutkiva ryhmä, heidän piti yöpyä siellä, mutta he olivat lähteneet sieltä jo 2 aikoihin yöllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2075
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      330
      1274
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      91
      1166
    4. 149
      1055
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      928
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      67
      919
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      859
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      797
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      23
      796
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      759
    Aihe