Olen turhaan ihastunut.

Näemme harvoin ja toinen ei anna itsestään mitään vaikka onkin minua kohtaan ihastuttava.
Pitäisikö vain jatkaa näin vai kääntää selkä?
9560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mies vain leikkii... Vai leikitkö itse arvausleikkejä ja päätät asioita toisen puolesta. Kuule puhumalla asiat selviää, mutta ei täällä. Ota häneen yhteyttä ja kysy... Ei voi olla näin vaikeaa utopiaa.

Äänestä
  • En päätä mitään kenenkään puolesta enkä ole asiassa aloitteellinen. Toivoisin etenmistä, mutta mies antaa asiasta ristiriitaista viestiä
    Suorat kysymykset kierretään mutta kohta vastataan niihin kuitenkin.
    Puhuttu on. Oikeestaan muuta tehtykkään. Mutta silti tuntuu että hän haluaisi olla avoin kirja mutta kannet eivät avaudu.

    Äänestä

  • Hän on epävarma sinusta.

    Äänestä

  • Miesvainleikkii kirjoitti:

    En päätä mitään kenenkään puolesta enkä ole asiassa aloitteellinen. Toivoisin etenmistä, mutta mies antaa asiasta ristiriitaista viestiä
    Suorat kysymykset kierretään mutta kohta vastataan niihin kuitenkin.
    Puhuttu on. Oikeestaan muuta tehtykkään. Mutta silti tuntuu että hän haluaisi olla avoin kirja mutta kannet eivät avaudu.

    No ei ole ainakaan kiinnostunut sinusta, kunhan aikaa tappakseen ja omaksi ilokseen leikittelee sun poloisen tunteilla. Juokse karkuun, ennen kuin satutat vain itseäsi tollasen paskahousun takia. Noita samaisia paskahousuja tää maa on valitettavasti täynnä. "Universumin lahja naisille" tyyppejä.

    Äänestä

  • Et voi tietää edellinen onko asia noin.

    Äänestä

  • eikandeyleistää kirjoitti:

    Et voi tietää edellinen onko asia noin.

    Eiköhän se oke just tasan niin.

    Äänestä

  • Luulisi että hän saa ajan kulumaan ilman minuakin koska on hyvin kiireinen työ ja vapaa-ajan harrasteet. Hän vartavasten tulee ja järjestää minulle aikaansa.
    Voi tietenkin silti olla ettei pidä minusta, en vain ymmärrä ihmisiä jotka käyttäytyvät kuin pitäisivät toisesta vaikkeivat pidä.
    Enkä usko että pelkän panon takia viriteltäisiin pitkään.

    Äänestä

Onkohan hänelle epäselvää ja epävarmaa se mitä sinä todella oikeasti tunnet häntä kohtaan? Ja oletteko varattuja....?

Äänestä
  • Toinen varattu toinen ei. Siinäsuhteessa epäselvää että en ole sanonut pitäväni hänestä siinä mielessä.
    Osoittanut sen avoimesti kyllä. Kuten hänkin osoittaa mielenkiinnon avoimesti mutta kun siihen vastaa vetää liinat kiinni.
    Tuntuu että kun tänään puhumme jotain henkilökohtaista, hän vetää itsesä kuoreen mutta palaa tähän aiheeseen itse kun seuraavan kerran kohtaamme. Aivan kuin miettisi siinä välillä mitä minulle voi sanoa.
    Hän on puheliaampi meistä kahdesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miesvainleikkii kirjoitti:

Näemme harvoin ja toinen ei anna itsestään mitään vaikka onkin minua kohtaan ihastuttava.
Pitäisikö vain jatkaa näin vai kääntää selkä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu