Mutta käyttöominaisuuksista t i p p a a ka a n huononematta. Veto säilymään samana alakierroksilla . Isommalla coolerilla hidastuu entisestään kaasuun vastaavuus? Isommalla turbolla entistä korkeammilla kierroksilla alkaa vasta veto ?
Isommalla bensapumpulla ei vaikutusta alakierroksille mutta vaihto kuitenkin pakollinen . Entä auton omat suuttimet jos teho jotain 300 hv mutta alitus ei ole mahdollista. Entä kannentiivisteet? Kiertokanget? Pultit?
Shit ! Rakentaako joku kestäviä koneita joita voi bolt on tyylillä vaihtaa ? Kuka ja missä?
Tehoa lisää,2,5 xt foresteriin +300hv lukemiin .
8
192
Vastaukset
- KelpaiskoTämä
Oisko tästä apua?
http://www.savopower.fi/artec_power - Eijymmärrä
Toi alotus on outo. Mitä toi puhuu? Kertooko vai kysyykö?
- Ymmärränymmärräm
Eiymmärtä on oikea nimi kun ei ymmärtä. Kertoisko mitä kysyy ja haluaa.
Vai kysyiskö mitä maksaa maksalaatikko? Vai kertoiko että haluaa subaruun lisää voimaa? Jospa vaan meet sänkyyscjacunohdat koko jutun. Nää on nääs automiesten juttuja ei polkupyörrä poikien jutui. - xtxtxtxtxtxtxt
Outoa on vain kysymyksesi.
- Sinämulkkuhiljaa
xtxtxtxtxtxtxt kirjoitti:
Outoa on vain kysymyksesi.
Jaaaa mitä et ymmärrä? Tiedoksesi,ellet ymmärtä mitä vittua kommentoit luuseri! Ellet ymmärrä ole vittu hiljaa kusipää! Tekstistäsi lukee että et tule saamaan ikinä edes autokorttia ja sekös sinua noin vituttaa! Se lukee tekstissäsi. Jatka vaan muualle kadehtia .
- 1228cmturbox2
Mitenkäs on kaksi turboa? Kumpaankiin lohkoon oma ja putkisto niin miten erikseen perään saakka vai yhtyy ja yhdellä pois?
Onhan siinä näpertelyä sitä en kiellä. Liekkö omat turbot sitten jo ylisuuria? Niitä löytyy ehjiä käytettynäkin,halpoja. Yksi cooleri ? Kaksi cattia ? Vai yhteen ja yhdellä putkellä keveästi taakse on järkevää .
Nyt olisi sitten sen vittuilun aika kuten palstalla on tapana . Joskus tosin asia voi olla ihan oikea ja joku voi olla jo projektin jopa toteuttanut ja kertoo missä meni vikaan tai onnistui hienosti. Ja nyt finninaamaiset korttia ikinä saamattomat viherpiipertäjät avatkaa se vittuilun sanainen arkkunne niin iskä kuuntelee .
Ps muistakaa myös kirjoitustaitoon liittyvä VITTUILU. Näin tämä palsta toimii ihan oikeassa asiassa. - TietääköJoku
... asia ei nyt varsinaisesti liity aloittajan aprikointeihin, mutta:
Onko tuota 2,5 litran turboa ollut Suomessa myynnissä Foresterin uudemmalla korimallilla?
Blocketissa Ruotsissa on kolme vuoden 2010 Foresteria 2.5XT moottorilla. Näyttäisi olevan myös 2.0XT malleja samoilla korimallilla.
Kumpikohan on ajettavuudeltaan yms parempi: vm2007 XT kori vaiko 2010XT kori? - 3pilikku0XTodotellessa
On myyty uudemmassakin korissa samaa konetta. Kenties turboa on muutettu. Luulidi uudemman korin olevan jollain tapaa parempi? Usein kyllä aivan vakio xt:tä on vaikea löytää. Muutellaan omaan makuun .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211815
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991618Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy491164Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?441030Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29949Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50866Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47856Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37800Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56788Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37770