verso 1,5 -04 käy häiritsevän kovilla kierroksilla kylmänä käynnistyksen jälkeen ,lämmetessä kierrokset pikkuhiljaa laskee normaaliin.onko jollakin ollu versossa samoja oikkuja
Vastaukset 12
- hybrini
Mahtaa käydä rikkaalla, mahtaa olla imuvuotoja eli kuivettuneet tiivisteet syynä!
- mietaas
koita päättää käykö rikkaalla vai laihalla
- Varovasti
Puhdista ilmamassamittari.
- kitkoilla
Vaihda kunnon biiliin!
- kierroksiaottaa
No, paljonko niitä rundeja on silloin kylmänä? Normaali rpm esim 0 kelissä heti käynnistyksen jälkeen on 1180rpm ja lämpimänä 845rpm.
- perinteet_kunniassa
Melko normaalilta kuulostaa. Saman aikakauden anjovis 2000 rpm kylmästartin jälkeen ja vielä parin km ajon jäljiltä, liikennevaloissa seistessä, 1500 rpm taulussa.
Tuttua jo 80 luvulta moinen. - Lämpee
tassu1 kirjoitti:
no huutaa 2000 rpm ja lämpimänä 900
No nuohan on normaalit kylmäkäyntikierrokset. Itsellä -04 corolla 1.6, ja siinä saman verran. Ex -87 1.6 kaasaricorolla kovalla pakkasella kävi noin 3100-3400RPM
- LiikaaIlmaa
Onko imusarjan tiivistettä vaihdettu?
ei ole vaihdettu,mutta vasta vaihdoin tulpat ja olinormi ruskeat.jos ilmavuoto niin eikö pitäs olla vaaleat?
- Huutaahannne
Ne on kierroskonneita. Nykyaikasten euroturbojen omistajia oudoksuttaa kun pitää valoissa polkea ettei sammu, mutta näillä mennään. Kierroksia vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051760
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä441247Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS461039Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23990Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita172839Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13780Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201713- 46709
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?14692Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40636