Kysymys joka on otsikossa. Onko täällä sananvapaus keskustella kyseisestä sivustosta negatiiviseen ja positiiviseen sävyyn?
MV lehti, saako siitä keskustella täällä?
9
250
Vastaukset
- 555778
No kokeillaanpa.
Tässä esimerkki median valehtelusta.
Video New Yorkin autoilijasta joka ajoi ihmisten päälle.
https://mvlehti.net/2017/10/10/video-nain-harjoitetaan-islamia-liikenteessa/
Sama uutinen Iltalehden sivuilla. Uutisessa kirjoitettu: "Poliisin mukaan kuljettaja menetti autonsa hallinnan ja ajoi jalkakäytävälle. Poliisin kertoo, että kyseessä ei ole terrorismi."
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201705182200147519_ul.shtml
Jokainen voi katsoa ensimmäiseltä uutis sivustolta videosta että kyseessä on sama auto ja New Yorkin taksi autot taustalla.
Sitten voit ihan itse miettiä oliko kyseessä terrorismi...- Vaarallista
Tosiaankin, takapuskuri näkyy puuttuvan tolppien päällä makaavasta autosta. Videollahan se putosi, kun auto ajoi jalankulkijan päälle.
Muistissahan on vielä Jiminkin tapaus. Valtamedia salasi päiväkausia totuuden hänestä antaen hellyyttävän mielikuvan opiskelijapojasta. En ole aiemmin nähnyt narkkaria palvottavan niin, että kukkia ja kynttilöitä oli satamäärin!
- sairastatouhuakaikkialla
"Keskustele vapaasti aiheesta kuin aiheesta" - sanoo etusivun otsikko, mutta vain kunnes kirjoituksesi sensuroidaan.
Videolla taisi olla menossa islamilainen inssiajo. joka varmaan meni heittämällä läpi. - mv.uusi.Karpo
MV lehti on paras lehti.
- LööpitKunniaan
Saako MV-lehdessä esittää 'vääriä' mielipiteitä?
- valheiden_valtakunta
MV-Lehdestä saa keskustella, jos aiheena on median tai Janitskinin haukkuminen, niistä valehtelu, propagointi yms. Mutta jos keskustelet aiheesta, jonka MV on julkaissut, tai puhut mediasta tai Janitskinista positiivisesti, niin sitten olet astunut "kielletylle" alueelle. Sananvapaus on nykyään sitä, että pääpaino on siinä, KUKA puhuu ja MITÄ puhuu. Jos taas vasuri, anarkistus, anttifantti, jihadisti, viherpiipertäjä, EUnukki, valtamedia, Uuninpankkotuhnu tms. rääkyy vaikka naama punaisena uhkailuja, väkivaltaa, kiihottaa kansaa "rasisteja" vastaan, valehtelee, jakaa valheellista tietoa, harhaanjohtaa jne. niin se on sallittua. Jopa hyväksyttävää ja oikeutettua.
Tällaista itsekästä ja laskelmoivaa hevonpaskaa on sanan"vapaus" tänäpäivänä. EU:n ja muslimien kansainvaellusten myötä järki ja moraali on kylmästi murhattu. Tätä toimintaa voi hyvin kutsua "Valkoiseksi jihadiksi". Sekä valkoihoisten että jihadistimuslimien toiminta on yhtä petollista ja vaarallista. Ei siis tarvitse yhtään ihmetellä, että ne kansalaiset, jotka kokevat huolta kotimaansa ja kansansa tulevaisuudesta ja yrittävät sitä puolustaa, yritetään syyllistää ja vaientaa keinotekoisesti ja syöstä yhteiskunnan ulkopuolelle. Kyllä ne valheuutiset tulee muualta kuin mv-lehdestä, "rasisteilta" ja "natseilta". Nämä "rasistit" ja "natsit" on nekin somessa keinotekoisesti luotuja tekosyitä. Goebbelsin opein. Suvakismi sisältää vaikutteita rasismista ja natsismista. - kieroutunutkansa
Maapallolla on vain kaksi kansaa, jotka ovat petollisia omilleen: muslimit ja suomalaiset.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061