ei leikki kukaan
mun tunteilla
satumaa_Past_end
38475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Mun star wars ukkeleilla ei leiki kukaan.
Mun tunteilla jos leikkii, minulla on coctaili jolla se jää viimeiseksi teokseen, Teen nimittäin itsemurhan. Olen sen pääättänyt jo vuonna 2011 että seuraavasta kerrasta hoidan itseni päiviltä.
Onko Päivi rakastettusi?
Tavallaan. Lähisukulainen kun on
Ei itsemurhaa kannata tehdä kenenkään toisen vuoksi sulla on arvokas elämä älä anna kenenkään kohdella sua huonosti näyttä että olet vahvempi kun he
So? Itsemurhan on helppoa tehä joten miksi en tekisi? Helpompaa se on kuin se itsensä korjaaminen taas ehjäksi, joka kestää vuosia, eikä takeita ole tuleeko ehjää enää.
Itsemurha käy niin kepeästi ja nopeasti joten ,miksikäs en tekisi sitä?
älä tee itsemurhaa
Se päätös ei varmaankaan ole sinun? vai mitä?
Minä päätän tässä ja nyt, että et ikinä tee itemurhaa.
Sorry. Tällaiset päätökset ovat minun omassa vallassani. Minä täällä kärsin henkistä tuskaa, jos minulla pelleillään , joten yksin minä päätän miten sitä tuskaa käsittelen. Jos käsittelen sitä tappamalla itseni, niin päätös on yksin minun. Se päätös ei kuulu muille.
Minä en ole aiheuttanut tuskaa itselleni itse itselleni vaan joku muu pelleilyllään. joten minua ei voi pakottaa sitä myöskään väkisten kantamaan eläen. Kieltäydyn siitä
Vastuu on silti sinun ja seuraukset teostasi eli tässä tapauksessa kostostasi. Kosto jäisikin viimeiseksi teoksesi. Itse tekisit sen katkeruudessasi itsellesi, muut jatkaisivat elämäänsä. Ihmisiä tulee ja menee, se on elämän ja kuoleman laki. Silti kehotan lopettamaan moiset ajatukset ja elämään anteeksiannossa.
...Vitsihän tämä olikin, mustaa huumoria.
Helpotus se on itsemurhan tekijälle. Pääsen pahasta olostani pois.
Kosto se oli sillä pelleilijällä. Pelleili toisen rikki ja minä käsittelen hajoamista näin. Onko siinä vielä jotain epäselvää. Minä päätän miten tunteitani käsittelen ja haluanko niitä enää tuntea ollenkaan. Jos en halua minä päätän sitten hengestäni.
Aivan turhaa tulla naputtaamaan nokkaansa enää siihen asiaan kun pelleilly ensin minut rikki
Miksi et kertoisi, mitä on tapahtunut? Jokainenhan tietysti itse päättää haluaako elää vai ei. Joskus itselläkin ollut sellaisia hetkiä, ettei elämä tunnu elämisen arvoiselta. Jotenkin tässä on selvitty kuitenkin ja toivon samaa sinulle.
Mielestäni se on raukkamainen teko itseä kohtaan ennenkaikkea. Jättää käsittelemättä asiat ja sysätä kaikki vastuu ns. paskasta elämässään jonkun toisen harteille. Mun mielestä noissa tilanteissa paistaa kuitenkin läpi se kosto ja katkeruus, "että saapahan sitten ämmä tai äijä miettiä mielessään, mitä vääryyttä tuli mulle tehtyä."
Pidän sitä pelkuruutena, ei voi mitään.
Kaikkea hyvää sinulle.
Miksi puhua itsemurhasta muille, jos sellaista miettii. Joku saattaa yrittää estää sinua ja toisaalta sinua saatetaan pitää kiristäjänä tms. Ei täällä tosiaan kukaan muista ihmisistä välitä ja eiköhän itsemurha ole ratkaisu, jos sen näkee muille hyväksi eikä jaksa omaa elämäänsä jatkaa.
Oletko hengissä vielä? Välitän sinusta♥
Niin oletko vielä elävien kirjoilla? Välitän sinusta ♥
Mun kaa ei leiki kukaan
Voidaanko leikkiä palstahippaa?
Juuri näin se on myös omalla kohdalla. Ei kertakaikkiaan enää jaksa yhtään joustaa kenenkään takia. Ymmärrän hyvin miksi omat lähisukulaiset viihtyivät yksin loppuelämänsä ajan kun liitto syystä tai toisesta loppui.
Toisen tunteilla leikkiminen saattaa olla viimeinen pisara jollekin. Toiset on herkempiä ja riippuu siitäkin miten syvästi toista kohtaan tuntee. Jos ei paljon, niin sittenhän on helpompi unohtaa. Rakastuin. Minulla hyvin paljon tunteita ja pitkään. Itkenyt olen paljon ja helpompi vaihtoehto olisi lopettaa ihan kaikki. Näitä tunteita nyt.
paras irrottaa eikä jäädä ruikkutamaan ihmistä jolta ei saa vastakaikua
monesti on parempi luovuttaa kun tehdä itsestään naurun alaista
Jos tunteilla tekee itsestään naurunalaisen on toinen ja tämän ystävät tunteettomia pelkureita.
varsinkaan jos toinen ei vastaa huutoon mitään
näin on https://www.youtube.com/watch?v=-6WaRBx-krU
niinpä niin https://www.youtube.com/watch?v=pubqwUkwXiw
Tilanteet vaihtelee, se rakkaus, mikä nyt tuntuu maata kaatavalta voi vuosien saatossa tuntua käsittämättömältä ja tunnetta on vaikea enää itsestään edes tavoittaa. Enpä tiedä, mutta joku voi kaivata sinua tälläkin hetkellä. Ei kannata aiheuttaa sydänsuruja kenellekään...
Mitä merkitystä on tuntemattomilla, varjoissa pysyvillä tai mahdottomilla kaipaajilla tai ylipäätään, jos kaipaaja on joku jota et itse kaipaa.
Ei kannata rypeä huonoissa tunteissa, kandee mennä katsoon vaikka stand up:ia ja nauraa vaan elämän kommelluksille, samassa veneessä monia
Niin, että standup:lla pysyy mieli hyvänä, varmaan joillain oman elämänsä pelleillä.
kolmio traamat ei oo helppoja en halua olla mikään parisuhde rikkoja
Mielummin rikot toisen ja ehkä itsesi ja perhehän voi olla jo rikki.
nokun en tiedä mitä toinen haluaa
Jokainen miettiköön mielessään jos toista itsemurhaan yllyttää, noista on tuomioitakin luettu, eikä syyttä.
Joskus hän jätti mut toisen naisen takia
ei näin https://www.youtube.com/watch?v=qKMJYWvqzv8 :´´(
nyt asia on niin sun on aika päättää kumman haluut kahta naista samaan aikaan et pyöritä se on totuus