Sensuuri Suomi24:ssä

yuggis_

Taas oli minulta poistettu täysin asiallisen, ihmisten käytöksestä kysyvä teksti. Toivoin oikeasti vastausta ja ihmettelin siinä selitettyä episodia.

Mutta ilmeisesti luotseilla oli jotain sitä vastaan, ja he päättivät poistaa sen. Mitä teidän asiallisia ja aiheeseen liittyviä aloituksianne on mielivaltaisesti poistettu?

3

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä luulen, että jos asiallinenkin ketju tai viesti flägätään tarpeeksi usein, niin botti poistaa sen ilman että moderaattorit edes tarkastaa sisältöä.

      • Tiedän.

        Mutta jos samalta IP-osoitteelta tulee miljoona flägäystä minuutissa, pitäisi joku raja asettaa.. esim. flägäys vain 10 minuutin välein.


      • yuggis_ kirjoitti:

        Tiedän.

        Mutta jos samalta IP-osoitteelta tulee miljoona flägäystä minuutissa, pitäisi joku raja asettaa.. esim. flägäys vain 10 minuutin välein.

        Saattaahan niillä joku raja ollakin, mutta kun nykyisin on nämä veepeeännät sun muut...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      203
      2175
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      134
      1198
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1073
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      23
      827
    5. 58
      806
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      771
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      638
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      584
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      577
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      10
      560
    Aihe