oon siis 04 tyttö.Oon tällä hetkellä suhteessa mutta tykkän toisesta,en siis siitä jonka kanssa seurustelen.Viikko sitten hän antoi anteeksi että petin häntä mutta en tiedä pitäisikö jättää vai jatkaa suhteessa.jätkälleni en voi asiasta puhua . (omistan 22 exää)
mitä mun pitäs tehä ?
040404
18382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Vai omistat.
Ei sun pitäis tehdä mitään, koska et ole vielä tarpeeksi kehittynyt päätösten tekoon, anna ajan tehdä päätöksiä.
Olet liian nuori tekemään järkeviä päätöksiä tai sitoutumaan yhteen ihmiseen. Elä nuoruuttasi ja pidä hauskaa ja nauti seksistä kondomin kanssa.
Etenkin mitä tarkoitat pettämisellä tuossa iässä? Olet muutenkin vielä liian nuori tekemään järkeviä päätöksiä
Eli suosittelet tekemään järjettömän päätöksen?
Ei, vaan tarkoitan että en suosittele tekemään mitään tyhmää tuossa vaiheessa kun ei olla edes vielä valmiita vakavampaan suhteeseen. Myös jos omistaa jo 22 exää ja pettää poikaystäväänsä 13 vuotiaana nii kuka nyt haluis tollasen kanssa suhteeseen.
Mutta jos ei voi tehdä järkeviä päätöksiä, ei voi tehdä järkeviä päätöksiä.
Älä te päätöksiä... Päästä irti pojasta ja elä elämääsi.
Mutta irti päästäminen on päätös.
No joo mut.. mut.. sul on tyhmät hiukset! Nii
No siis älä ala suhteeseen jos et vittu oo valmis ja et osaa seurustella ja petät vaan NIIN ELÄ VITTU SEURUSTELE,
vittu noloi lapsii :DDD
Tulihan ne räksyttäjät, ikäänkuin heitä itseään olisi petetty.
No voi jösses nyt taas XDDDDD kuolen
Hyvä.
Kiinnostaisiko poikia polyamorinen suhde?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Polyamoria
04? Kannattaa varmaan vähän vielä kasvaa
Olen samanikäinen, mielestäni seurustelu ei sovi näin nuorelle vielä. En minä ole ainakaan vielä kypsä tuollaiseen.
Jotkut ovat. Aloittaja toki ei.