Funkkis Esso

Mitä kuuluu Nurmeksen keskustorin laidassa olevalle suojellulle Funkkis tyylillä rakennetulle entiselle Esso huoltoasema rakennukselle? Onko se käytössä ja kuka sen omistaa,kyllä rakennus on hyvällä paikalla ja tehty isot remontitkin.
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Esson kaupasta tehty valitus. Nurmeksen kaupunki omistaa Funkkis Esson.

Äänestä

Rakennusta ei kannata myydä kenellekään ympäristön pilaajalle,koska sehän silaitsee Nurmeksen ykköspaikalla ja on matkailijoille yhtenä kohteena sekä harvinainen rakennustyyliltään Nurmeshovin lisäksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


epätietoinenkin kirjoitti:

Mitä kuuluu Nurmeksen keskustorin laidassa olevalle suojellulle Funkkis tyylillä rakennetulle entiselle Esso huoltoasema rakennukselle? Onko se käytössä ja kuka sen omistaa,kyllä rakennus on hyvällä paikalla ja tehty isot remontitkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu