Ihmettelen suuresti, miksi minä erittäin hoikkana naisena olen saanut usealta lihavalta naiselta ilkeitä kommentteja, ei painooni liittyen, vaan lähes kaikkeen muuhun osa-alueesee liittyen.
En ole eläessäni tuominnut ihmisen olemassaoloa painon/ulkonäön mukaan, mutta rajansa se on kaikella. Tämä heidän ilkeys ei mene sen piikkiin, että olisin huono/inhottava ihminen, vaan se on jotain ihan muuta.
Tekisi mieli kysyä, että näinkö ne ongelmat ratkeaa? Onko tosiaan kommenttien takana noin paha olla? Get your shit together ja menkää oikeasti terapiaan. Harmittaa suunnattomasti, että pilaamalla jo oman hyvinvointinne vielä yritätte sitä muillekkin.
Joo, sen hetken teillä voi olla hauskaa yrittää pilata päästä vartaloon tuijottamaanne hoikkaa naista, mutta olisi aika jo oppia, että me kaikki ollaan erilaisia.
Lihavat on lepposia vain silloin kun ne naamio ahdistuksensa huumorin taakse, joka sekään ei juuri enään sitä pysty naamioimaan. Peili käteen.
Lihavat ovat ilkeitä laihoille
5
309
Vastaukset
- 45677
Hieman samaa mieltä tässä asiassa. Äitini on lihava, itse olen normaalipainoinen, mutta hän ei ole meille kateutta opettanut, vaikka edellytykset siihen voisi olla. Hän on siis itsevsarma nainen. Huomaan usein Serkussani, että hän vaatimalla vaatii inhoa itseensä. Mikäs tää juttu on?
- Puskaradio
Hauska että serkku mainittu koska mulla myös ihan jäätävän piiloilkeä serkku-yksilö. Kateus nostaa ihmisessä äärettömän ikäviä piirreitä pystyyn. Koko lapsuus mun osalta mennyt pelatessa ja leikkiessä, sen kummemmin painoon kinniittäen huomiota. Toista hänellä. Koko elämämme ajan hän on yrittänyt saada minua epäonnistumaan. Menestyksestäni hän ei ole koskaan iloinnut. Päinvastoin.
Aikuisiällä myöntänyt, että on kilpaillut mun kanssa kaikesta. Jännä sinänsä koska mulla ei sellainen ole edes käynnyt mielessä. - KarmeaLemu
Hoikat eivät haise kuten läskit.
- YöKöTyS
Kyllä laihat haisee paljon paljon kamalammalle kuin lihavat. Ikinä en ole lihavaa ihmistä tavannut, jonka kanssa ei olisi voinut jutella hajun takia. Laihoja taas olen tavannut, että on ollut pakko lähteä kauemmas, kun haju siis hiki on haissut nii kamalalle.
- Kulttuurin.kääntöpuoli
Useammin laihat ovat ilkeitä lihaville.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 405785
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?765351Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2475241Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️474650Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k274526Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1693892- 1313399
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!283106Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.233095Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe42441