Erehdyin syömään Valtakadun Big Burger hampurilaisia. Onko näil rättipäil edes hygienia passia. Ruoka oli paskaa ja sitä muuten riitti ruuan jälkeenkin. Töistä pois ja sillee. Mie ajattelin kun mie seurasin kokkausta kun jätkiä ravaa tiskin taakse vääntämään purilaisia pesemättä edes käsiä.Olisko vaikka tarkastajilla aikaa käydä ihan oikeesti ilman varoituksia tulosta käydä tarkistamassa keittiö tominta. Hymiöiden liimaaminen on tsoukki. Olisi edes paksut letit suojattu. Jos omistajat alkuperäisiä kansalaisia niin lappu olisi jo luukulla. Mut mie luulen että nämä vesselit intiasta vetoaa rasismiin ja syrjintään heti kun tarkastajat astuu sisään. Mie luulen että järjestelmä on yhtä paska kun ruokakin. Kun tilaatte niin vaatikaa laatua eikä paskaa.
Muka hygieniaa
PikkasenPipi
7249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
samat on kokemukset,kerta rahastus riitti.
Minä kun olen jo viimeinkin tähän ikään oppinut syömään veitsellä ja haarukalla niin en enää viitsi alkaa pelkin käsin syömään. Niinpä en ole näissä "paljain käsin syövien" ruokailupaikoissa kulkenut muutamaan kymmeneen vuoteen.
Kierrän tuollaiset paikat kaukaa jos menen syömään.
Tasty Food kourula kannattaa kiertää kaukaa myös. Big Burgerin entisiä työn tekijöitä Tasty Foodissa pakaste riisiä käyttävät hyi helvetti ja tupakalta suoraan ruokaa tekemään käsiä pesemättä.
vali vali tota varten on terveystarkastaja keksitty
Mie luulen et ns.tarkastajat kiertää kaukaa nämä paikat. Kun se rasismi ja syrjintä on niin herkkää et voi mennä kiva suojatyöpaikka. Ei saa kiusata turhaan kun poloset tullut tänne asti kokkaamaan omilla säännöillä.
Liiasta hygieniasta sitä ihmiset nykyään sairastuu.