Mercury Optimax 135

Millä tavoin kyseistä moottoria voisi piristää? Ymmärtääkseni 135, 150 ja 175 koneissa sama 6 pyttyinen lohko. Lastutetaanko, ohjelmoidaanko vai kuinka tehdään? Kuka tekee? Kone vuosimallia 2004.
5913
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos toinen kotimainen tai englanti onnistuu niin ota tänne yhteys: http://www.lundinsmarin.se/

Hyvämaineinen paja Ruotsissa.

Äänestä

Mikatek Porvoo, onnistuu myös 200hv päivitys, mutta perävälitys on eri, eli potkurisulkeiset edessä.

Äänestä

En menisi käyttämään näitä softapajoja, liian paljon kuullut että ne eivät todellakaan toimi niin hyvin kuin pitäisi. Kaikki noi koneet ei ole mekaanisesti samanlaisia, ja sitten tulee ihme röpötyksiä ja vikakoodeja. Olikos se niin että noissa on sylintereissä kanavat eri korkeuksilla tms.

Toki olen kuullut että joidenkin pienempien koneiden kohdalla on joskus toiminutkin, mutta niissä taas tehon nousu on niin marginaalista, että en usko sen olevan rahan väärti.

Äänestä

Nämähän ei ole heteromiesten koneita

Äänestä

Laita koneelle kahvia bensatankkiin , niin se piristyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yrucrem kirjoitti:

Millä tavoin kyseistä moottoria voisi piristää? Ymmärtääkseni 135, 150 ja 175 koneissa sama 6 pyttyinen lohko. Lastutetaanko, ohjelmoidaanko vai kuinka tehdään? Kuka tekee? Kone vuosimallia 2004.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu