Uusimman Auto Bild Suomen farmariautovertailussa Auris sai ansaitsemansa paikan osuvien kommenttien säestyksellä. No, minkäs teet, muut ovat parempia.
Auris veratilussa ansaitulla paikallaan
Motukka01
10130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niin mut....katsastustilasto.....???????
Kaksi syytä miksi en aja VW Golfilla on lyhyt takuu ja kalliit remontit.
Mitä sinä tiedät VW:n remonteista jos lelulla ajelet?
Golf on tunnettu surkeasta laadustaan ympäri maailman. Paskat bensamoottorit, huijausdieselit, kaikkein heikoimmat kaksoiskytkentävaihteistot ja surkeat hybridiharjoitelmat jotka olemattoman kestävyytensä lisäksi kuluttavat matka-ajossa enemmän kuin vastaava pieni bensakoneinen Vw ja joiden akulla ajetaan 20-30 km kerrallaan. Sen jälkeen tunneiksi piuhan päähän. Välillä tuntuu siltä ettei Vw-konsernissa osata enää tehdä mitään kunnollista. Viimeiset järkevät Vw-mallit ovat 90-luvun alusta.
Toyota on jokaisen vertailun viimeinen. Paitsi Vuoden Auto-kisassa jossa se jätettiin parkkipaikalle jo alkuerissä eikä siis kelvannut koko kisaan.
Miksi tähän keskusteluun vedettiin volkkarit, joita lehden vertailussa ei näyttänyt olevan edes mukana. On nämä Touyotistit vaan hauska rotu.
"Mikään argumentti ei puolla Auriksen valintaa."
Aika vahvasti sanottu kokeneilta autotoimittajilta.
Vaatii jo melkoista tyhmyyttä tai tietämättömyyttä jos valitsee Toyotan.
Jos katsotte vertailutestejä ja vaikka mestaritrollien Hönön ja Holistin autovalintaa, niin mitä se kertoo??
Fanaattisesta masokistisyydestä tyhmyydestä valita se huonoin.
Miten tyhmiä ihmiset voikaan olla?
On järkeenkäypää hylätä vertailun voittaja, jos se olisi vaikka volkkari, kuten usein on, tuon päästöskandaalin vuoksi. Mutta sitten siellä on monta merkkiä vielä ennen tojotaa.
Mutta miksi ihmiset valitsee moninkertaisen häviäjän?? Kulkeeko tyhmyys suvussa sukupolvesta toiseen??
Varmaan valitsevat ajokkiinsa sitten renkaatkin samalla perusteella? Testien viimeiseksi jääneet alle vain.
Käyttävät huolloissa korjaamotestien viimeiseksi jäänyttä korjaamoa jne jne.
Sitten haukkumaan varmuuden vuoksi volkkaria kaikille palstoille.
Toyotapalstalla on pari himmennyttä tojopappaa, jotka kuvittelee että kaikki joidenka mielestä Toyota on jäänyt kelkasta, ovat aina poikkeuksetta Volkkaristeja. Kun Toyota totutusti jää viimeiseksi, syy on aina VW:n. VW-kuskit ovat väärässä, VW rahoittaa massiivista kampanjaa suolikeskustelupalstalla, VW lahjoo testaajat. VW:n syytä on sekin jos vähän ajettu Toyota maatuu parkkiruutuunsa.