Viivi Pumpanen

Viivi on pirteä, esimerkillinen, reipas, aika nättikin, eikä ole ollut kohu-uutisissa, mutta mikä ihme siinä on, että minusta hän on niiiiiiiiiiin ärrrrrrsyttävä? Se, että naama on liikaa esillä ja jatkuva räkättäminen ovat siihen parina syynä. Mitä muut tykkäätte?
382564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Viivi Pumpasesta on tullut todellinen maanvaiva. Pyörii eri TV-kanavilla kuin puolukka siellä jossain. Ihmetellä täytyy miten surkeita nuo tuotantoyhtiöt oikein on. Ei viitsitä etsiä osaavia näyttelijöitä. Tai sit Viivi esiintyy puoli-ilmaiseksi.

Äänestä
  • Kylläpäs sinäkin ääliö jauhoit taas sellaista paskaa, että ei pahemmasta väliä. Viiviin ei kyllästy koskaan. Nämä tuotantoyhtiöt eivät ole surkeita vaan ne ovat halunneet Viivin mukaan, koska Viivi on tosi osaava ja monitaitoinen huippunainen. Sinullakaan ääliöllä ei taida olla päässä läheskään kaikki kohdallaan, kun hourit ihan mitä sattuu.

    Äänestä

  • Minkä ihmeen takia sinä ääliö vähättelit Viiviä tuolla lailla? Viivi nimenomaan on osaava huippunainen. Mitä ihmettä sinulla ääliöllä on Viiviä vastaan?

    Äänestä

Viiviä näkee liian usein! Possessa yrittää olla niin mukava ja vitsikäs miesten joukossa, mutta koko (huono) ohjelma olisi siedettävämpi katsoa, jos Viivi ei siellä virnottaisi. Liika touhuaminen ja hymyileminen ei aina miellytä. Sara Sieppi pelkästään vaan virnottaa, ei hyvä sekään.

Äänestä
  • Posse on hyvä ohjelma näiden ihmisuhde sonta kilpailuohjelmien tositv pelkän paskan rinnalla ainoa ohjelma jota vou katsoa! Viivi on hieno lisä possessa , pirteä ja silmän ilo ja persoonana oikein mukava.

    36Äänestä

  • Älä sinä ääliö mollaa Viiviä ihan täysin syyttä suotta! Viivi oli ainoa hyvä asia koko possessa ja ainoa syy siihen, miksi possea kannatti katsoa.

    Äänestä

Viivi Pumpanen on minusta aivan ihana, ainoa miinus oli se ihme ahmedi mikälie, jonka kanssa jostain ihme syystä seurusteli missivuonna

33Äänestä

Alkaa ärsyttää yhtä paljo ku Pimiä! Liika on liikaa. En kato Possea enää, enkä Maajussille morsianta...

Äänestä
  • ...ja elä enää näytä telkussa Viivi Pumpasta, Arja Korisevaa, Mikko Leppilampea eikä sitä yhtä radioääntä huutamaan, mikä Hautala se on! Jooko?

    Äänestä

  • Eikä ärsytä. Liika ei todellakaan ole koskaan liikaa Viivin tapauksessa. Viiviin ei kyllästy koskaan. Miten voit sanoa noin?

    Äänestä

  • jooookokoko kirjoitti:

    ...ja elä enää näytä telkussa Viivi Pumpasta, Arja Korisevaa, Mikko Leppilampea eikä sitä yhtä radioääntä huutamaan, mikä Hautala se on! Jooko?

    Miten niin ei pitäisi Viivi Pumpasta näyttää? Viivihän on kaikin puolin aivan ihana ihminen eikä häneen kyllästy koskaan. Älä sinäkään ääliö höpise ihan mitä sattuu.

    Äänestä

  • Sinäkin höpiset taas ihan mitä sattuu. Viivi ei ala ärsyttää koskaan. Liika ei ole koskaan liikaa Viivin kohdalla. Viiviin ei kyllästy koskaan. Viivi on ihana energiapommi, jota on on aina yhtä iso ilo ja nautinto seurata ihan missä tahansa sarjassa ja ihan missä tahansa roolissa.

    Äänestä

  • jooookokoko kirjoitti:

    ...ja elä enää näytä telkussa Viivi Pumpasta, Arja Korisevaa, Mikko Leppilampea eikä sitä yhtä radioääntä huutamaan, mikä Hautala se on! Jooko?

    Olet sinäkin kyllä niin lapsellinen tolvana, että ei pahemmasta väliä! Viivin pitää nimenomaan näkyä telkussa ja paljon. On hän niin ihana.

    Äänestä

  • Eikä ärsytä! Liika ei ole koskaan liikaa Viivin tapauksessa. Älä höpise ihan mitä sattuu.

    Äänestä

Kuinka te aivottomat idiootit kehtaatte puhua tuolla lailla ihanasta Viivistä? Kuinka voitte kutsua Viiviä todelliseksi maanvaivaksi, ärsyttäväksi ja sanoa, että älä näytä enää Viiviä televisiossa. Miten joku voi olla pitämättä Viivistä? Viivi on aivan sanoinkuvaamattoman ihana ja upea ihminen, joka tuo omalla positiivisuudellaan ja energisyydellään valtavan määrän iloa ja valoa tähän maailmaan, ja häntä on äärimmäisen hienoa seurata televisiosta. Olette kaikki rumia ja kateellisia idiootteja. Olette kateellisia Viiville siitä, kuinka paljon hän on saanut aikaan ja saavuttanut elämässään, kun itse ette ole saaneet aikaiseksi yhtään mitään. Opetelkaa käyttäytymään ja kohtelemaan Viiviä hänen ansaitsemallaan arvokkuudella ja kunnioituksella. Viivi ei ansaitse tuollaista kohtelua ja paskaa. Kommenttinne eivät kerro yhtään mitään Viivistä, ne kertovat vain ja ainoastaan kaiken oleellisen teistä itsestänne. Ne kertovat, millaisia aivottomia idiootteja te itse olette. Kommenttinne vain korostavat sitä, että Viivissä on jotain todella erityistä. Jotain sellaista kyvykkyyttä ja taitoa, jota kenessäkään muussa ihmisessä ei ole. Ja sinäkin, ruma ja aivoton idiootti. Miten voit kutsua ihanaa Viiviä todelliseksi maanvaivaksi? Viivi on aivan loistava esiintyjä, jonka edesottamuksia on äärimmäisen hienoa seurata televisiosta. Viiviin ei kyllästy koskaan. Voisit vähän miettiä, mitä kirjoitat. Viivi ei ansaitse tuollaista kohtelua ja paskaa. Miten voit kohdella ihanaa Viiviä tuolla lailla? Sinulla ei ole mitään syytä eikä oikeutta kutsua ihanaa Viiviä todelliseksi maanvaivaksi. Viivi ei todellakaan ole mikään todellinen maanvaiva. Hän on ihana, lämminsydäminen ja hyväntahtoinen ihminen. Olet itse todellinen maanvaiva, joka ei älyä mistään mitään. Olet kateellinen Viiville siitä, kuinka paljon hän on elämässään saanut aikaan ja saavuttanut, kun itse et ole saanut aikaan yhtään mitään. Kateellinen kommenttisi vain korostaa Viivin kyvykkyyttä ja monitaitoisuutta.

Onneksi Viiviä ei kiinnosta teidän idioottien turhanpäiväiset horinat. Kommenteillanne ei ole minkäänlaista totuuspohjaa. Ne vain korostavat sitä, kuinka kyvykäs ja monitaitoinen ihminen Viivi on.

Äänestä

Kaikkia ei vaan voi miellyttää, nimim. kokemusta on!

Äänestä
  • Pitäisivät vaan mölyt mahassaan. Vika on heissä itsessään eikä Viivissä.

    Äänestä

Viivi ei todellakaan ole mikään Suomen ärsyttävin akka eikä mikään järkky vaan Viivi on koko Suomen ihanin nainen. Itse olet aivan sanoinkuvaamattoman järkky ja koko maailman ärsyttävin akka tai ukko. Todennäköisesti olet akka. joka kateuksissaan laukoo Viivistä ihan mitä sattuu.

Äänestä

Viivi ei todellakaan ala ärsyttää missään vaiheessa. Viiviä on aina yhtä iso ilo ja nautinto seurata ihan missä tahansa ohjelmassa ja ihan missä tahansa roolissa. Viiviin ei kyllästy koskaan.

Mutta siinäpähän kateelliset panettelijat meuhkaatte ihan kaikessa rauhassa. Ei noilla teidän turhilla ja joutavilla hupatuksillanne ole yhtään mitään merkitystä. Tuskinpa ne Viiviä ihan hirveästi kiinnostavat. Ja onneksi täälläkin on kaikkien näiden häiriköiden seassa myös paljon ihania ja järkeviä ihmisiä, jotka näkevät ja ymmärtävät Viivin hyvyyden ja ihanuuden.

Äänestä

Ihana Viivi ei ole millään lailla ärsyttävä. Älä ääliö jauha ihan mitä sattuu!

Äänestä

Ihana Viivi ei ole millään lailla ärsyttävä. Sinä ääliö itse olet niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin ärrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrsyttävä.

Äänestä

Oma nimimerkkisikin on eisaisiärsyttää. Miksi sitten Viivi ärsyttää sinua? Eihän Viivissä ole yhtään mitään ärsyttävää.

Äänestä

Minkä ihmeen takia sinä kateellinen ääliö haukuit Viiviä todelliseksi maanvaivaksi? Viivi jos kuka nimenomaan on tosi osaava ja monitaitoinen nainen sekä aina yhtä positiivinen ja ihana energiapommi, jota on aina yhtä iso ilo ja nautinto seurata ihan missä tahansa ohjelmassa ja ihan missä tahansa roolissa.

Viivi on yksi niitä harvoja tv-esiintyjiä, joihin ei kyllästy koskaan. Liika ei ole koskaan liikaa Viivin tapauksessa. Toivottavasti Viiviä nähdään jatkossakin taas enemmän televisiossa.

Äänestä

Kuinka te ääliöt kehtaatte haukkua ihanaa Viiviä tuolla tavalla? Missä on teidän sisimpänne? Kukaan täysijärkinen ei puhu Viivistä noin halveeraavaan tyyliin.

Tämänkin ketjun aloittajan nimimerkki on "eisaisiärsyttää". Miksi sitten haukut Viiviä? Viivi ei ole millään tavalla ärsyttävä. Itse olet tosi tosi ärsyttävä, kun jauhat Viivistä tuollaista roskaa.

Äänestä

Miksi sinunkin ääliön piti mennä luomaan tällainen ketju? Jos et osaa puhua Viivistä asiallisesti, niin olisit pitänyt mölyt mahassasi. Viivi ei ansaitse tuollaista kohtelua. Viivi ei ole millään tavalla ärsyttävä, höpisit sinä pölvästi sitten ihan mitä tahansa. Olisit vaan jättänyt Viivin ihan kokonaan rauhaan.

Äänestä

On ihan täysin naurettavaa ap:n väittää, että Viivi olisi ärsyttävä sen takia, että naama olisi mukamas liikaa esillä. On myös tosi halveeraavaa ja loukkaavaa ihanaa Viiviä kohtaan syyttää häntä jatkuvasta räkättämisestä.

Miltä sinusta itsestäsi tuntuisi, jos joku avaisi vastaavanlaisen viestiketjun sinusta itsestäsi?

Äänestä

Mikä Viivissä muka ärsyttää? Ei yhtään mikään. Liika ei ole koskaan liikaa Viivin kohdalla. Viivi on ihana ilopilleri ja energiapommi, jota on aina yhtä iso ilo ja nautinto seurata ihan missä tahansa ohjelmassa ja ihan missä tahansa roolissa.

Äänestä

AP:n nimimerkkikin on "eisaisiärsyttää". Miksi ihmeessä sitten avasit tällaisen ketjun? Olisit jättänyt Viivin rauhaan etkä olisi avannut koko ketjua.

Äänestä

Viivi on motoristi sekin osoittaa, että on asiallinen gimma😊❤️

Äänestä

Miksi sinä ap perustit tällaisen Viivin haukkumisketjun?

Äänestä

Pumppaska on pirteä mutta ehkä vähän liikaakin. Se ärsyttää. Voisi vakavoitua välillä.

Äänestä
  • Tajuatko sinä pölvästi yhtään, kuinka loukkaavaa on käyttää Viivistä nimitystä "Pumppaska"? Opettele sinäkin törkimys käytöstavat.

    Äänestä

  • Minkä ihmeen takia sinun tolvanan piti käyttää Viivistä nimitystä "Pumppaska."? Olisit vain sanonut Viivi tai Pumpanen. Minkä ihmeen takia sinun piti päästä kettuilemaan Viiville?

    Äänestä

  • Viivi ei ole yhtään liian pirteä. Hän on ihana ilopilleri ja energiapommi.

    Äänestä

  • Tapahan se on tuokin kääntää kaikki Viivin syyksi.

    Äänestä

Miten kukaan voi kutsua ihanaa Viiviä ärsyttäväksi? Viivi ei ole millään tavalla ärsyttävä. Te itse olette äärimmäisen ärsyttäviä pölvästejä, jotka jauhavat tälläkin sivustolla paskaa Viivistä ja muista julkkiksista sen minkä ehditte. Ja sitten vielä kehtaatte aina kuitata kaikki omat asiattomat törkypuheenne "mielipiteinä". Kertoo kaiken teistä itsestänne ihmisinä.

Äänestä

Turha julkkis on.

Äänestä

Mikä ihmeen mielipuoli sinä oikein olet? Olet käynyt joka ketjussa haukkumassa Viiviä samaan aikaan keskellä yötä. Kukaan normaali ihminen ei tee tuollaista. Sinulla ääliöllä ei ole mitään oikeutta haukkua Viiviä tuolla lailla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


eisaisiärsyttää kirjoitti:

Viivi on pirteä, esimerkillinen, reipas, aika nättikin, eikä ole ollut kohu-uutisissa, mutta mikä ihme siinä on, että minusta hän on niiiiiiiiiiin ärrrrrrsyttävä? Se, että naama on liikaa esillä ja jatkuva räkättäminen ovat siihen parina syynä. Mitä muut tykkäätte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu