Mä oon ehkä kaks kiloo. Vai ootko lihonnu?
Paljo oot laihtunu?
kevyempi
30236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Keneltä kyselet?
Kuvitteelliselta tyttöystävältä, joka jumppaa trikoissaan. Meil on yhteinen laihdutusprojekti.
En ole lihonut. Kilo ehkä pois. Turvotus jo hieman laskenut.
Olis kiva nähdä sun jumppa.
Jos me jumpattas yhdessä, se vois olla inspiroivampaa. Mulla on liikaa virtaa, pitäs saada purettua johonkin.
Vois olla. Mul ei oo liikaa virtaa. Ehkä nukahdan kohta.
Ehkä vähän myöhemmin jumpitaan. Muakin alkaa väsyttää. 🌠
Mä en käy vaa'alla. Mut vatsatreeni oli tänään sikamakee. 👌
Mä en oikein jaksa vatsoja treenata. Kaikkee muuta mielummin.
Mikä tämä laihdutusprojekti on kultaiseni mies? En yhtään ole tietoinen siitä.
No, jos et oo samalla panoksella tässä hommas, niin eihän tästä mitään tuu. Tais mennä toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos.
ootteko tr jotain fittnrsdväkee?
Ei. Ihan peruskausikuntoilijoita.
Kuormasta saa syödä. Kiitos <3
Paino noussut, lihaksia tullut. Timmiytynyt siitä huolimatta.
Se on uus trendi.
18 kg., kun katsotaan tasan 12 kk tästä taaksepäin.
Se on hyvä. Aika paljo kevyempi.
Onkohan sillä mitään väliä.
Ei varmaan, jos ei sulle sillä ole mitään merkitystä.
Nykyisen miehen tullessa kuvioihin olen laihtunut 15kg
On tietysti kiva olla kevyempi mutta vielä mukavampaa on katsoa kun keho kiinteytyy ja ylimääräiset sentit vähenee :)
Kun ryhti parani niin se oli jo sellainen ilon aihe että tuntui kuin olisi yhtä hymyä jatkuvasti!
Sepä hienoo, että parisuhteessa ei enää lihokaan, yleensä käy päinvastoin ja vasta erotessa alkaa lähestyä sitä normaalia, mitä on ollut joskus sinkkuna. Itse en ole puntarissa käynyt yli vuoteen, ja kehon mitat kertoo paremmin onko niitä kiloja tullut vai lähtenyt. Itsellä on tavoite pitää vatsan-selän alue kunnossa selkävaivojen vuoksi.
Nykyinen mies on niin timmi jo ammattinsa puolesta että hänen kanssaan liikkuessa on ihan huomaamatta parantunut myös oma kunto :) Tuo selkähomma minkä mainitsit on erittäin jees, siis ei vaivat vaan se että pitää lihakset kunnossa, selkä kiittää vanhemmalla iällä.
Oma terveys on myös tärkeä asia, ja se todella kiva, että olet löytänyt sellaisen kumppanin rinnallesi, joka vie myönteiseen suuntaan. Monikin valittaa parisuhteissaan täälläkin, kun suhde on vienytkin toiseen suuntaan ja lopulta ollaan sitten puolin toisin tyytymättömiä suhteessa. Ehkä tartteis tehdä jotain sitten.
Totta puhut. Lisäisin vielä että kaikki suhteet kaatuu jos vain toinen osapuoli tekee työtä toimivuuden eteen.
Lihonut olen, mutta en tiedä kuinka paljon koska minulla ei ole vaakaa, enkä oikeastaan välitä siitä yhtään.
Kommentoimpa minäkin:
Miksi kirjoitat: "Lihonut olen."
Mikset kirjoita: "Olen lihonut."
Mistä tämä käänteinen sanajärjestys?
T: En ole lihonut
Ei siihen mitään syytä ole kunhan kirjoitin. Pitääkö kaikelle olla jokin kaksoismerkitys, että minä vihaan sellaisia. Inhoan yli kaiken kaikenlaisia kiertoilmaisujakin joista pitäisi yrittää "muka saada jotain selvää", mutta kun en ymmärrä sellaisista mitään.
Sinut tunnistaa Timo
käänteisestä sanajärjestyksestä!