Haen kolmea valokuvamallia korkeakoulussa toteutettavaan tutkimusprojektiin. Projekti toteutetaan Helsingin keskustassa.
Projektissa valokuvataan henkilöitä erilaisissa arkisissa tilanteissa. Eräs tutkimuksessa tärkeä asia on ihonväri, joten haen eri etnisen taustan omaavia henkilöitä.
Vaatimukset hakijoille
- Nainen 18-30 vuotta.
- Ei tarvitse olla kokemusta malllintyöstä
- Tavallisen näköinen ja normaalipainoinen on hyvin ok, tarkoituksena on mallittaa arkisia tilanteita.
- Kasvoissa ei mitään erityistä, kuten lävistyksiä, koruja tai vakavaa iho-ongelmaa.
- Hiukset tavallisen väriset eli ei räväköitä värjäyksiä.
Haussa kolme etnistä tyyppiä. Olennaista ihonväri ja etniset kasvonpiirteet.
1.Pohjoismainen vaaleaihoinen.
2.Kiinalaisen taustan omaava. Ei siis muualta Aasiasta, vaan nimenomaan Kiinasta.
3.Tummaihoinen henkilö, jolla on afrikkalainen etninen tausta. Ei siis esimerkiksi Lähi-Idästä.
Kuvat tulevat tutkimuskäyttöön.
Maksamme työstä 20e/tunti. Kuvaustuntien määrää ei ihan tarkkaan pysty ennakoimaan, mutta noin 4-10 tuntia on oletus. Jos kaikki menee ok, keikkoja voi tulla lisää. Olisi toivottavaa, että mallina toimiva voisi tulla uusiin kuvauksiin myöhemmin.
Yhteydenotot: [email protected]
Valokuvamalliksi tutkimusprojektiin
Kasvokuvaus
0
147
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4212125- 2131819
- 1521562
- 1231406
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291246Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2591075- 114958
- 18922
- 75868
- 26735