Lyhyen erossaolo jälkeen. Saan rakastella ja rakastaa häntä jälleen 💝
Laitan hyvää ruokaa ja hieron hartioita. Saan jutella kanssaan kaikesta maan ja taivaan väliltä. Hän tuntee minut läpikotaisin. Hän on minun ja minä hänen. Hellin hänet tänään taivaisiin!
Laitan hyvää ruokaa ja hieron hartioita. Saan jutella kanssaan kaikesta maan ja taivaan väliltä. Hän tuntee minut läpikotaisin. Hän on minun ja minä hänen. Hellin hänet tänään taivaisiin!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vankiloma?
Ahdistavan omistajan kirjoitus. Mies parka.
On tärkeää ihastella omaa puolisoaan päivittäin. Häntä, jolle on lupautunut koko elämän ajaksi. Itsekin katselen ja kehun päivittäin hyvin hoidettua kroppaansa. Omalla miehellä on paras peppu ja kroppa. Mielettömän hyvin muodostunut, treenattu ja paras! Miksei toisen fysiikkaa saisi kehua täällä niin kuin vapaat tekee ihastuksissaan. Hän on haluttava edelleen ja persoonana ihastuttava.
Miksei rakkausteemaan täällä kuuluisi avio-onni ja siitä keskustelu? Vähän näkyy täällä keskustelua tästä rakkaudesta. Vaikeuksia on ollut matkan varrella, mutta niistä on selvitty. Nyt rakkaus elää ja voi hyvin. Itse hoidan suhdetta, kertomalla rakkaalle päivittäin, kuinka tärkeä hän on.
Se kellä onni on se onnen kätkeköön.
Miksi? Minusta se on päinvastoin. Pitäisi enemmän puhua avioliiton ja parisuhteen hyvistä puolista, suhteen hoidosta jne. Ihan liikaa korostuu muu puhe, miten ihastutaan salaa varattuihin ja kaikki muu suhteilu on jotenkin haluttavaa tai jännittävää. Pitää etsiä itseään ja tietenkin se itse löytyy helposti muualta kuin sen puolison kanssa arjen jakamisesta. Se löytyy jännityksestä työpaikalla tai uudesta harrastuksesta, jossa tavataan uusia ihmisiä. Se löytyy yleensä jostain uudesta ihmisestä ja vanhan hylkäämisestä. Tarvitseeko sen mennä niin. Entäpä jos rakastuisi aina uudelleen omaan puolisoon. Löytäisi sen hyvän siitä läheltä aina uudelleen.
Koska kun joku kehuu puolisonsa treenattua pyllyä, niin ei siinä kyllä ekana rakkaus mieleen tule?
Miksei? Se on osa kokonaisuutta. Kommentti kuvasi vain sitä, miten ensihuumassa ihmiset toista mittailee ja katselee, miksei myöhemminkin? Pitäisikö fyysisyys sulkea kokonaan mielestä pois avioliitossa? Puutuit vain siihen kommentin osaan.