Gustav Hägglund olisi sopiva pressaks, ei puoluepoliitikassa ryvettynyt, on vaimo ja merkittävä uraputki puolustusvoimissa - eli sopiva sotavoimien ylipäälliköksi, kelpaisi RKP:llekin! Luja, järkevä ja vakuuttava.
Vastaukset 7
- tNuorre
Samaa mieltä..
- Päällikkö Suomi
Eriävää mieltä...
- kannatusta
Hägglund on ihan jees.
Kuka tahansa, on
parempi kun Halonen.olisi todella varteenotettava pressaehdokas.Karis-
maattinen johtaja,toisen polven kenraali,tuntee myös ulkopolitiikan sekä rauhanturvaoperaatiot.Soveltuu taustaaltaan varmasti paremmin Ylipäälliköksikin kuin tämä nykyinen Pinoccio! Ja onhan suomessa ennenkin ollut Gustaf pressana ja valittu vielä kaikkien aikojen suurimmaksi suomalaiseksi.ei muuta kun kansanliike pystyyn ja Kustu pressaksi.
- winwinwin
Halosen jälkeen tarvitsemme isänmaallisen ja realistisen johtajan, jolla on karismaa ja tietotaitoa!
- On teillä maku
Mutta nyt se teijän pressaehdokas haukkuu suomen naisia lihavaksi
- Anonyymi
Kenraali Gustav Hägglund on tottunut armeijassa, että kriisit pitää hoitaa. Ritva-vaimonsa omaishoitajana hän on turvautunut ensimmäistä kertaa elämässään masennuslääkkeisiin, sillä elämä kutistui neljän seinän sisään. – Olen katsonut, että se vähän kuuluu avioliittolupaukseen, etten jättänyt häntä yksin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.389969- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei242789- 82716
- 72698
- 71671
- 50645
- 36630
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43601