Onnea Jaskalle. Koskaan ei ole otettu noin nopeasti kipsiä pois keneltäkään hoidon puiteissa.
Jaskan kipsi ennätysajassa pois
Onneavaann
35750
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Onko tangokuningas Jaska Mäkysellä ollut kipsi, joutuiko pitämään keikkataukoa?
Ei minun tietääkseni, Mäkynen on ollut keikoilla entiseen tahtiin. Ja huhujen mukaan on tekemässä uutta joululevyä King and White Christmas. Tiedä sitte, onko huhu pelkkä huti vaiko totta.
Niin on Terveystaloa ahkeraan mainittu ja kuvissa logoa näytetty, että hoidot tulee varmaan ilmaiseksi? Muhkea kipsi poistettiin ennätysajassa, että päästiin näyttämään mustelmat ja Terveystalon kyynärsauvat.
Kuulemma heklalle tulossa joku kallis operaatio eikä varaa ole maksaa. Nyt intialainen tehnyt sopimuksen terveystalon kanssa että jos sattuu jotain niin hän mainostaa kovasti kymmenelle faneilleen. Heti sopimuksen jälkeen ”varvas murtui”. Hauska sattuma.
On tavallista, että kipsi laitetaan kun ei ole vielä varmuutta onko murtumaa vai ei. Välillä murtuma ei näy heti otetussa rtg:ssä, vaan vasta ensimmäisen vkon kontrollikuvassa. Joskus se taas laitetaan jos ei heti ole radiologian erikoislääkäriä lausumassa kuvia tai jos odotetaan, että kuvat menee radiologien ja ortopedien kokoukseen, jossa päätetään epäselvien tapausten jatkohoidosta. Ja ei, en pidä Jassusta.
Niin tosiaan, jos päätetään, että kipsiä ei tarvitsekaan, se otetaan luonnollisesti pois.
Tuo ei ole riittävä syy peräkammarin pojille. Asiasta pitää saada monta viikkoa kestävä keskustelu kun ei heillä muutakaan elämää ole.
Voimia sinulle. Ei taida työkiireet painaa päälle tänäänkään.
Juu ei kummemmin näemmä paina sinullakaan.
Elätän maksamillani veroilla sinun loisimisesi. Voisit vaikka kiittää kohteliaasti.
Voisit keskustella elättäjäsi kanssa vähän kohteliaammin.
Älä jaksa. Vaaniikl sua taas letkut?
Vuorotyö taitaa olla tuntematon käsite
Hyi. Kynsilakat taitaa olla vielä kesän jäljiltä. Eikö huolehdi varpaan kynsistä.
No hyh, hyh eikö sulla ollut muuta sanottavaa?
Siihenpä on kommentoitava mitä Jaskalla on näyttää eli huonosti hoidetut koivet.
Jaskan kipsi ennätysajassa pois, viikossa! Martinan suuuuuri selkäleikkaus, päivässä kuntoon!
Sinun korvien väli onkin sitten vähän pidempi projekti.
Tyhjäntoimittajat kisailevat siitä kuka paranee nopeimmin mielikuvitussairaudesta.
Tyhjäntoimittajat vatvovat täällä aamusta iltaan jonkun kipsiä ja varpaanvälejä. Eikö normaali elämä ja työt maistu?
Toiset taas vatvovat täällä aamusta iltaan tyhjäntoimittajien vatvomisia.
Mutta, työt luistavat siitä huolimatta, sekä normaali elämä ihan päätoimisesti.
Mikä "toimittaja" sinä olet, kun sinulla on aikaa seurata tyhjäntoimittajien kommentteja aamusta iltaan?
Miksi et ole töissä?
Lääketiede on todellakin kehittynyt ja kaikkia reklamaatiot Jasmine Mäntylän liian aikaisesta kipsin poistamisesta ja siitä mahdollisesti aiheutuvista komplikaatioista pyydämme lähettämään Terveystalon Oulun konttoriin.
Olen 69-vuotias ja jo työni tehnyt. Työuraa kertyi kymmeniä vuosia.
Nämä valtion turvaverkossa elävät luulevat kaikkien muidenkin kommentoijien olevan kaltaisiaan.
Hauska seurata näitä "tappeluja", kun kommentoijat haukkuvat toisiaan
No ei siinä mitään hauskaa kyllä ole, ilkeämielisten pyrskähtelyjä ja aina saman sävyisesti, melkeinpä samoin sanoin. Tunnistaa tyylistä kummatkin osapuolet, sekä letkuttelijan että vastapuolelta ikuisen Jasminin puolustelijan. Noloutta herättävää joka tapauksessa.
Täällä ei kyllä kukaan kotimaisista julkkiksista asiallisesti keskustele, ainoastaan alatyylistä solvausta ja haukkumista päivästä toiseen. Ehkä se helpottaa haukkujien elämää.
Näin, jos julkku ei muuta ansaitse! Pitäisikö näitä itseään täynnä olevia tyrkkyjä kehua ja mielistellä??
Ja+toisten+kommentoijien+asiaton+solvaaminenko+helpottaa?+99%+Jassua+koskevista+kommenteista+perustuu+tosiasioihin,+Jassun+kaksnaamasuuteen,+valehteluihin+ja+tekopyhyyteen.+Tosiasioiden+julkituominen+on+liikaa+muutamalle+hernenokalle.+Huoh.
Aha, kun julkku ei sinua miellytä, niin silloin on ainakin keksittävä jotain haukuttavaa, vaikka et tunne koko henkilöä.
Sinäkö tiedät Jassun asioista ns. totuuden?
Kyllä.
Kyllä.