Ostaisin testin, mutta tähän aikaan yöstä kun ei viitsisi kauppaan lähteä joten kysyn ensin teiltä!
Olen 20vuotias ja minulla on jonkunlainen hormonaalinen häiriö. Kuukautiset viimeksi tammikuussa (voinko silti ovuloida?) ja lääkärissä olen käynyt asian suhteen. Tutkimukset kesken ja gynekologilla kävin n. 2kk sitten.
Sunnuntaina 15.10 minulla alkoi kuukautiset, tai ainakin luulin, kunnes ne yhtäkkiä loppuivat kun seinään tiistaina 17.10. Ajattelin sen olevan vain kuukautiset minulle, sillä normaalisti minulla ei niitä ole mutta kun ne loppuivat liian aikaiseen? Olen harrastanut suojaamatonta seksiä pariviikkoa ja viikko sitten, uuden tuttavan kanssa.
Kysymys kuuluu olenkohan raskaana? Ymmärtääkseni voin ovuloida vaikkei mitään vuotoa olekaan ollut.
Ruokahalu lisääntynyt huomattavasti ja nännit kipeytyneet, kylläkin kipu loppui samaan kun vuoto.
Olenko raskaana?
5
217
Vastaukset
- Uok1
Sinun tilanteessa tekisin testin sillä noin erikoisesta kierrosta on hankala arvioida.
- urururtu
Voi vittu eikö voi odottaa aamua... toiv et saa lasta, koska sen mutsi olisi noin vitun tollo
- Tyttötietämätön
En mä tiiä kumpi tässä tollo on, kun kuitenkin mainitsin etten tohon aikaan yöstä sitä viitsi mennä ostamaan, tarkoituksena hakea aamulla.
Käy aamulla ostamassa se testi. :)
- Pöpökammoinen
Mitäs se lääkäri sulle sanoi, kun olet kuukautisten puuttumisen vuoksi käynyt vastaanotolla?
Saatko mitään hoitoa hormoonihäiriösi?
Luulisin, että raskauden mahdollisuus on olematon, jollei ole kuukautisia? Toisaalta eiköhän lääkäri olisi kirjoittanut sinulle pillerit, mikäli olet seksuaalisesti aktiivinen, etkä toivo lasta ja sinun on mahdollista raskautua?
Uuden tuttavan kanssa kannattaa käyttää edes kondomia jo pelkästään sukupuolitautien/tulehdusten vuoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?5662615Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh671416Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831350- 981327
- 1371228
- 1051128
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1341004- 48910
- 74864
- 47861