on menossa eduskunnassa. Seuraavissa vaaleissa tipahtaa pois eduskunnasta. Tämä on pelkästään hyvä asia Suomelle.
Timo Korhosen viimeinen kausi
11
140
Vastaukset
- pettynyt_tipakselainen
Mitä on saanut aikaiseksi? Ei mitään näkyvää.
- valivalivalivali
No teillä on varmaan ehdottaa tilalle joku mahtava vasemmistolainen/ viherpiipertäjä, joka saa siellä paljon hyvää aikaan Kainuun hyväksi??
- Kepudynastia
Härskein temppu oli survoa maakuntahallitukseen. Alle sadalla äänellä.
Demokratialla pyyhki persettä keskusta siinä samassa.
Turha tulla keulimaan että äänestämisellä voi vaikuttaa. Ainakaan kepulaista äänestämällä.
Mieluummin vaikka oikeudenmukaista kommunistia kun kansanpetturikeskustaa.- valivalivalivali
Hei idiootti! Kansa on äänestämällä valinnut hänet toimiinsa!! Mitä ruikutatte? Demokratia on toteutunut, jos äänestäjät näin haluaa!! Niin se vain on, että Keskusta ja Kokoomus se sai Suomen nousuun ja te vasemmistokommarit/ viherpiiperöt vaan ruikutatte, kun voitte joutua vaikka töihin!!
- Kepudynastia
valivalivalivali kirjoitti:
Hei idiootti! Kansa on äänestämällä valinnut hänet toimiinsa!! Mitä ruikutatte? Demokratia on toteutunut, jos äänestäjät näin haluaa!! Niin se vain on, että Keskusta ja Kokoomus se sai Suomen nousuun ja te vasemmistokommarit/ viherpiiperöt vaan ruikutatte, kun voitte joutua vaikka töihin!!
Ei kansa Korhosta äänestänyt maakuntahallitukseen. Jäi pari sataa ääntä jälkeen niistä hommista.
Survoi itsensä muiden ohi jopa puheenjojtajaksi. Kainuussa on yli sata jotka saivat enemmän ääniä.
Sinne vaan sulloutui ja pållistää. Näin kepu hoiti homman.
Kansantahdolla ja demokratialla ei ole perusteltavissa.
- Kepudynastia
Timo terhakkaasti susiongelmasta kertoo paikallislehdessä.
Kyllä me se ongelma tiedetään. Ei sitä meille itsellemme tarvitse kertoa. On se häpeä kun kepu vetää hallitusta niin maajussit tekee joukkoitsemurhaa ja maaseudun kansallisperinne metsästys on ahtaalla.
Kannattasko tehdä asialle jotain siellä eduskunnassa päin? Täällä ongelmat ja ratkaisut in tiedossa ja ne Timollekkin ketrottu. - Kepudynastia
Kansa on jo reagoinut ja Kepu syöksyy gallupeissa. Epädemokraattiset toimet syövät kannatusta. Lisäksi hallituksessa on kumppani 1% kannatuksella. Demokratian häpäisyä hyväksyä sellainen.
Oikeudenmukaisuus se oilsi raikas asia kepupiirissä. - Kepudynastia
Talvivaarsta en sano muuta kun kotiin olisi ollut edukkaampaa palkka maksaa kaikille työntekijöille. Olisi luontoa ja rahaa säästynyt.
Sotkamon mainekkin.- ccilleeen
Onko Timo ollut jotakin mieltä Talvivaarasta?
- korhovaara
ccilleeen kirjoitti:
Onko Timo ollut jotakin mieltä Talvivaarasta?
kyllä se on mieltä mutta ei kykene sanomaan sitä. että mitä.
- Kepudynastia
Olen oppinut ihmisille sanomaan mitä he tahtovat kuulla.
Sillä eduskuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854614Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103830Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1753620Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.582052Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291114
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882