Kivaa flirttiä ja pitkiä katseita. Mietin tulisiko siitä mitään. Mutta nyt mies on katseiden lomassa alkanut puhua "asiallisempia" juttuja, niiku mitä tekee lomalla yms tai muuta. Huomio toki minutkin mutta mietin, haluaako mies vain ystävyyslinjaa.
Mies vissiin pakittaa.
Sesiellätuulikaapissa
5299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hahhgahaaaahaaa. :D
Hitto teitä naisia. Asiallisempia?
Nuohan on henkilökohtaisia juttuja. Hän halua tutustuttaa sinua elämäänsä. Katsoo kuinka reagoit ja kuinka juttelu sujuu.
OIette kyllä niin pihalla te naiset.
Mitä sinä kuvittelet? että se olisi pelkkiä katseita ja flirttiä?
Onhan se mahdollista että kyse on tuttavallisuudestakin, mutta kyllä yleensä tutustuminen alkaaj uttelusta jossa puhutaan henk. koht. asioista esimerkiksi vapaa-ajan vietosta sekä siitä että viettää vaikka sitä yksin... ;)
Totta kai mies onpa sitten ystävä tai jotain muuta saa viettää aikaa yksinkin, jos on tottunut reissaamaan kavereiden kanssa. Itse kun en matkustelusta erityisemmin tykkää.
Pakko on vähän pakittaa jos etenemäänkään ei oikein tunnu helposti pääsevän. Muuten tulee liian tukalaa oloa molemmille. Olisihan se ystävyyskin sentään jotain. Vaikka hyvä alku jollekin.
Tottakai saa ja vietääkin lomansa yksin tai ainakin ilman minua. Me olemme tutustumisvaiheessa, emme edes tapaile. Olisi kutkuttavaa ajatella että hän tutustuttaa minua itseensä. Kuinkako reagoin? Juttelen takaisin ja olen kyllä kertonut jotain pientä itsestänikin.
Mutta mukavaa on se flirttikin.
Mies myös tulee ihan läheelle usein, muutamia kertoja välillämme ei ole oikeastaan kuin muutamia senttejä. Mutta ei koske koskaan.
Pakittaminen kokonaan pois elämästäni ei olisi minusta mukavaa. Koska itse himoitsen, en usko sen olevan hyvä pohja ystävyydelle.
Olet oikeassa, kaksi ihmistä eivät voi olla ystäviä jos toisella on haluja toista kohtaan. Se ei tule onnistumaan, joten kannattaa unohtaa hänet.