Uusi 70 sarja?

Onko kellään tietoa, että milloin V70 malli
uudistuu? Kaikki nykyiset volvot ovat jo "samaa sarjaa", joten seuraavaksi kai uudistuu kokonaan 70 tai 80 sarja?
21846
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vollelta näyttäisi olevan tulossa uutuuksia ihan kohtuullisesti:

Volvo C30 IV/06, viistoperämalli Audi A3:n kilpailijaksi

Volvo C50 III/05, peltikattoinen Coupe-Cabrio

Volvo XC50 II/05, cross country -versio XC70:n tapaan

Volvo S60 III/07

Volvo XC60 07, XC90:aa pienempi sporttinen katumaasturi, Land Roverin tekniikka

Volvo V70 III/07

Volvo S80 III/06, perustuu Fordin pohjalevyyn

Volvo V90 08

Volvo XC100 09

Muut merkit löytyvät tuolta: http://www.ajovalo.net/ensiesittelyt.htm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


V-mies kirjoitti:

Onko kellään tietoa, että milloin V70 malli
uudistuu? Kaikki nykyiset volvot ovat jo "samaa sarjaa", joten seuraavaksi kai uudistuu kokonaan 70 tai 80 sarja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu