Kohta on Joulu

Jotain sentään tulee. Et silleen !
10179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kohta halloween..

Äänestä

Tulee ihana erilainen joulu. Reissussa 💕

Äänestä

Vähän kauenpana olis kyllä jotain.

Äänestä
  • Kuinka kaukana?

    Äänestä

ootetaan nyt kuitenkin ensin lumi maahan. Eihän pukkikaan voi pororeellä tulla jos on ruohokeli ja hiekkatie, sillon jää lahjomat saamati :((((.

Äänestä

Ei Joulukaan tunnu miltään ilman häntä :(

Äänestä
  • Joulu on taas yksin vietettävä. Ei kiva. Rakas viettää joulun oman perheensä parissa.

    Äänestä

Olisi kiva viettää ensimmäistä kertaa joulua kaksin.

Äänestä

Joulu on nykyänsä silloin kun sen teköö. Varastaa kuusen iltapimmeellä, ostaa kaupasta joulupöperöitä ja lauleloo puolituhmia rekilauluja keskiketteräpöhnässä.

Äänestä

Jep, eipä tässä muuta tarvitse odotellakkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päivienviemää kirjoitti:

Jotain sentään tulee. Et silleen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu