olikohan tällä viikolla tullut etherium osake myyntiin,eli uusi kryptovaluutta.olisikohan tuosta kilpailijaksi bitcoinille?tuli vaan mieleen että nyt sitä saa ostettua hiluilla uutuuttaan,mutta jos se nousee edes puoliksi bc:n arvota niin koittaa tilipäivä...pitää varmaan ensi tilistä tankata.
Vastaukset 7
- aavalaava
Tarkoitatkohan kenties ruotsalaista etn:ää jonka kohteena on ethereum? ethereum itsessään on kryptovaluuttana ollut saatavilla jo pidemmän aikaa.
- Mievaantasa
Itse liputtaisin nyt vain bitcoinin ja litecoinin puolesta. Bitcoin on ollut pitkään jo vahvassa nousuvireessä ja pienistä laskuista on aina noustu. Litecoin taas on nyt halventunut, mutta tulevan segwit-haarukan kuihtuminen tullee nostamaan samalla tontilla kilpailevan litecoinin arvoa.
Jos tuntuu siltä, että nyt olisi oikea aika ostaa bitcoineja, ethereumia tai litecoineja, niin hyvään alkuun pääsee vaikka Coinbasessa. Maksut onnistuvat suomalaisilla pankkikorteilla ja siirrot molemmin puolin ovat aika helppoja. Tällä referral-linkillä saa 10$ tai reilun 8 euron aloitusbonuksen, jos kiinnostaa: https://www.coinbase.com/join/5971fba831abfb00c6e5cb25 - juytrre
Hurjimmat ennustukset Bitcoinin kurssista on 100 000 $ vajaan viiden vuoden päästä. Onhan kurssinousu ollut nytkin hurja vuoden alussa sai toista kuukautta alle 1000 $ ja kurssi nyt lähes 6000 $
- edeeennhg
Katsokaapa tätä alla olevaa keskustelua. Kyllä Bitcoin vaan vielä on numero ykkönen!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15053569/bitcoinin-arvo-tuplautumassa--lue-tama#comment-91656853 Moikka, löytyykö täältä Bitconnectiin tai Hextracoiniin sijoittaneita? Kyseessähän on Cryptovaluutalla toimiva lainausalusta, josta maksetaan lainatulle pääomalle takasin n.1% päiväkorkoa. Lainatun pääoman saa sovitun laina-ajan jälkeen takaisin täysimääräisenä. Tutustukaa ihmeessä :slight_smile:
Bitconnect: https://bitconnect.co/?ref=wilisnetcorner5
Hextracoin: https://hextracoin.co/register?referrer=wilisnetcorner1
Bitconnectista on tullut korkotuottoa noin 1% päivässä, ja uudemmasta Hextracoin lainausalustasta noin 1.5% päivässä.- Tjärne
Miksi Bitcoinin puolustajat niin paljon vetoavat tuohon arvonnousuun? Sehän kuulostaa ihan sijoittajan puheelta, jolle kuitenkin eurot ja dollarit ovat tärkeämpiä.
Joka puolustaa Bitcoinia ihan valuuttana ja vaihdon välineenä haluaa, että se vakautuu ja tulee käyttöön laajalti. Eikö?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.171143Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke56939Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63923- 52839
- 51751
- 61715
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍82692Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le37650- 80636
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29586