olikohan tällä viikolla tullut etherium osake myyntiin,eli uusi kryptovaluutta.olisikohan tuosta kilpailijaksi bitcoinille?tuli vaan mieleen että nyt sitä saa ostettua hiluilla uutuuttaan,mutta jos se nousee edes puoliksi bc:n arvota niin koittaa tilipäivä...pitää varmaan ensi tilistä tankata.
Vastaukset 7
- aavalaava
Tarkoitatkohan kenties ruotsalaista etn:ää jonka kohteena on ethereum? ethereum itsessään on kryptovaluuttana ollut saatavilla jo pidemmän aikaa.
- Mievaantasa
Itse liputtaisin nyt vain bitcoinin ja litecoinin puolesta. Bitcoin on ollut pitkään jo vahvassa nousuvireessä ja pienistä laskuista on aina noustu. Litecoin taas on nyt halventunut, mutta tulevan segwit-haarukan kuihtuminen tullee nostamaan samalla tontilla kilpailevan litecoinin arvoa.
Jos tuntuu siltä, että nyt olisi oikea aika ostaa bitcoineja, ethereumia tai litecoineja, niin hyvään alkuun pääsee vaikka Coinbasessa. Maksut onnistuvat suomalaisilla pankkikorteilla ja siirrot molemmin puolin ovat aika helppoja. Tällä referral-linkillä saa 10$ tai reilun 8 euron aloitusbonuksen, jos kiinnostaa: https://www.coinbase.com/join/5971fba831abfb00c6e5cb25 - juytrre
Hurjimmat ennustukset Bitcoinin kurssista on 100 000 $ vajaan viiden vuoden päästä. Onhan kurssinousu ollut nytkin hurja vuoden alussa sai toista kuukautta alle 1000 $ ja kurssi nyt lähes 6000 $
- edeeennhg
Katsokaapa tätä alla olevaa keskustelua. Kyllä Bitcoin vaan vielä on numero ykkönen!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15053569/bitcoinin-arvo-tuplautumassa--lue-tama#comment-91656853 Moikka, löytyykö täältä Bitconnectiin tai Hextracoiniin sijoittaneita? Kyseessähän on Cryptovaluutalla toimiva lainausalusta, josta maksetaan lainatulle pääomalle takasin n.1% päiväkorkoa. Lainatun pääoman saa sovitun laina-ajan jälkeen takaisin täysimääräisenä. Tutustukaa ihmeessä :slight_smile:
Bitconnect: https://bitconnect.co/?ref=wilisnetcorner5
Hextracoin: https://hextracoin.co/register?referrer=wilisnetcorner1
Bitconnectista on tullut korkotuottoa noin 1% päivässä, ja uudemmasta Hextracoin lainausalustasta noin 1.5% päivässä.- Tjärne
Miksi Bitcoinin puolustajat niin paljon vetoavat tuohon arvonnousuun? Sehän kuulostaa ihan sijoittajan puheelta, jolle kuitenkin eurot ja dollarit ovat tärkeämpiä.
Joka puolustaa Bitcoinia ihan valuuttana ja vaihdon välineenä haluaa, että se vakautuu ja tulee käyttöön laajalti. Eikö?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1071317Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137804Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197740Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47707Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!32695- 69682
- 47630
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59555Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530