Meidän tarina olis surua ja onnea

Minä muistan sinut Jo ensi tapaamsesta. Se huolenpito ja lempeys joka sinusta huokuu. Surulle et ole tehnyt tarpeeksi tilaa, mutta kaiken olet kauniisti hoitanut. Nyt vain asiat ovat niin solmussa viimevuoden jälkeen, että voin vain itkeä entistä enemmän sisälläni. Sinullekkin tuttua.
10953
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitäpä minä tuohon. Se on kaikki kiinni sinusta, se pitää tehdä on tai off. Pakko olis tehdä off. Tarvin vieläkin uskottavuutta sinulta että olet sitä mieltä, minä ja sinä. ?

Äänestä
  • Kysellä ja puhella ihan siltä oikealta naiselta, noin voi menettää oman uskottavuutensa pitkään jatkuessaan.

    Äänestä

Etkö haluaisi kuulla toisen myös ajatelleen sinua ihan samalla tavalla lämpimästi koko tämän ajan? Ja vieläkin.

Äänestä
  • nuijajatosinuija vaiko kaksoisnuija, )) mitähän vitun merkitystä on jonkun vieraan n - naisen kuulla jonkun äijän lätinää ihan jostain muusta muijasta.

    Äänestä

  • Älä ainakaan suostu kenenkään pomputeltavaksi, ohuen narun varassa ohjailtavaksi. Jos mitään aikomusta konkretiaan ei ole, vaan pelkkää ajoittaista vihjailua suurista tunteista, niin ei ole sinun tehtäväsi odotella että jos sittenkin.

    Äänestä

  • Tottakai haluaisin.Vaikka tästä ei nyt voi tunnistaa mitään.

    Äänestä

  • nainenyxs kirjoitti:

    Tottakai haluaisin.Vaikka tästä ei nyt voi tunnistaa mitään.

    Aiotko koskaan enää tehdä asialle mitään?

    Äänestä

Minä haluan pelkkää onnea..E i pettymyksiä, rikottuja lupauksia.

Äänestä

Me ollaan kyllä monellakin tasolla todella saman kaltaisia. Herkkiä ja huolehtivia, samalla myös hieman syrjäänvetäytyviä eikä oikein uskalleta päästää ketään ihollemme. Olet silti aivan valloittavan ihana ja kaunis nainen, jonka sydän on kultainen. Mitä voisin enempää naiselta vaatia?

Äänestä

Tosin viihtyy N-nainen liian monen miehen kanssa,joten ei hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nnaiseltamiehellelähelle kirjoitti:

Minä muistan sinut Jo ensi tapaamsesta. Se huolenpito ja lempeys joka sinusta huokuu. Surulle et ole tehnyt tarpeeksi tilaa, mutta kaiken olet kauniisti hoitanut. Nyt vain asiat ovat niin solmussa viimevuoden jälkeen, että voin vain itkeä entistä enemmän sisälläni. Sinullekkin tuttua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu