Vanhoja Mazdoja paljon purkaamolla

Jusuv8

Jäsenistölle tiedoksi Autopurkaamo Smeds Vaasan kupeessa laania tyhjennetään. Mazda autoja on paljon osa 60-70 luvun malleja. Peltiosista aika paljon käsittelyssä kolhiintuneita sekä osa maatuneita.
Näyttää siltä että vanha alue tyhjennetään ja kaikki menee paaliin.

Paikka on auki arkisin klo.8-16 viikonloppuna suljettu. Isäntä on mukava ja puhelias. Hinnat ovat edulliset jos jotain löytyy ruuvaa itse irti.

Säänmukaiset varusteet ja eväät mukaan. Kumpparit ja käsineet on välttämättömät kelillä kuin kelillä. Siellä saa menemään 5-6 tuntia helpostikin. Kesällä haittasi kasvillisuus joten kevät ja syksy oli mielestäni parasta aikaa. Pari päivää sitten kävin viimeksi.

http://www.overdrive.fi/forum/threads/smedsin-autopurkaamo-oy-laania-tyhjennetaeaen.305836/

1

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3757457

      "Hinnat ovat edulliset" Ei todellakaan ole edulliset, kaverihan ottaa käytetystä osista lähes saman hinnan kuin uusista. Esim käytetyt renkaat 50e/kpl kun uudet 60-70e, käytety laturi 100e kun uusi 130-140e. Ei ole ikinä tullut ostettua tuolta osaa mitä saa uutenakin koska hinnat niin korkeat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      297
      2671
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      78
      2465
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2205
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      77
      1893
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      125
      1672
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      137
      1447
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1328
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      88
      1140
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      77
      1114
    Aihe