Sopiiko vanteelle?

Sopiiko 185/65R15 6,5 tuuman vanteelle ilman ongelmia? Nykyinen rengas on 195/60R15. Vierintäkehä olisi lähes sama.

Tämän sivun mukaan sopii mutta haluaisin varmistuksen https://www.vannetukku.fi/rengasinfo.php
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En osaa sanoa, mutta vannetukkuun en luottaisi.

Äänestä

Kyllä sopii erinomaisesti.

Äänestä

Hyvinkin sopii, vaan millä täytät sen 8,5 tuumaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymyys kirjoitti:

Sopiiko 185/65R15 6,5 tuuman vanteelle ilman ongelmia? Nykyinen rengas on 195/60R15. Vierintäkehä olisi lähes sama.

Tämän sivun mukaan sopii mutta haluaisin varmistuksen https://www.vannetukku.fi/rengasinfo.php

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu