OOn siis 14v poika ja yks tyttö haluis harrastaa seksiä ilman kortsua. Mul on alkanu murrosikä ja spermaakin tullut runkatessa mutta ongelmani on se etten tiedä voiko "touhutipoista" tulla raskaaksi koska kyllä niitä minullakin on aina ennen kuin laukean niitä tulee siittimen kärkeen joten voisiko joku kertoa että tuleeko niistä raskaaksi???
touhutipoista raskaaksi
haluantietää
4394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Voi tulla
Voi tulla
Kyllä, niistä voi tulla raskaaksi. Se ei välttämättä ole kovin todennäköistä, mutta keskeytetty yhdyntä ei ole luotettava ehkäisykeino. Lisäksi se on myös nautinnon kannalta huono juttu, koska joudut koko ajan kyttäämään sitä hetkeä, milloin homma pitää jättää kesken ja se pitää jättää kesken juuri, kun alkaa tuntua erityisen hyvältä.
Lisäksi ensimmäinen laukeaminen "tositouhuissa" saattaa olla niin vauhdikas, että et kunnolla tajuakaan oikeaa hetkeä, etkä ehdikään jättää hommaa kesken kunnolla, ennen kuin siemensyöksy hyökkää esiin.
Lisäksi miettisin hieman tytön motiivejakin... Miksi hän haluaa sen tehdä ilman kondomia? Ja oletko varma, ettei hänellä ole sukupuolitautia?
En muutoinkaan kyllä suosittele seksiä vielä sinun iässäsi, mutta älä ainakaan suostu siihen ilman kondomia, ellet ole varma siitä, että tyttö ei ole jo harrastanut samaa muiden kanssa sukupuolitaudin hankkien JA että hän itse käyttää ehkäisyä.
Olisit tosi nuori isäksi ja koko elämäsi menisi turhaan pilalle. Suosittelen kyllä kortsua. Ihme tyttö kun tätä ehdottaa.