Uutta priust ei ole tulossa viiteen vuoteen,

TrollinValheita

eikä nykyistä modernia tekniikkaa olla korvaamassa vastaavaan aikaan. Toyotassa on juuri rakennettu uusi hybridijärjestelmä ja sen kulutus on todella pieni ja sillä on hyvät tekniset arvot verrattuna muiden valmistajien hybridikehitelmiin.

Tuo ketju uudesta Priuksesta on Toyotaa ja sen omistajia halveeraavan trollin keksintöä. Asiassa ei ole mitään perää.

3

82

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PriusPlus

      Ainoasta Prius Plus on tulossa joka puuttuu nykyisen perusPriusin ja ladattavan Priusin jatkosta joten sen tuleminen on täysin luonnollista:

      "Uuden sukupolven Toyota Prius julkistettiin jo tänä vuonna, mutta Toyotan insinöörit painavat jo täyttä kaasua uuden Toyota Prius MPV:n kanssa."

      http://www.tuulilasi.fi/uutiset/salakuvissa-toyota-prius

    • Muillaonjo

      Toyotan 1 sukupolvi ei pärjää edes hyvälle tavisautolle, 2. Sukupolvi on luultavasti jälleen hybridivertailun jumbosijalla, kas kun muutkin kehittävät tuotteitaan.

    • Auris hybridin tekniikka on valovuoden edellä muita bensa vehkeitä ja dieseleitä niin mukavuudessa kuin kulutuksessakin. Vaikka sen tekniikka tuli jo 2009 markkinoille 3. Sukupolven Priuksen pellinalle. Ainoa auto joka on edes lähellä Toyotaa on Hyndai ionic hybrid mutta siinäkin on inhottavasti nykivä kaksoiskytkin loota. Prius takseilla on ajettu yli miljoona km ilman tekniikka murheita ! https://www.youtube.com/watch?v=dBeR5pf-eDI

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      189
      1736
    2. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      906
    3. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      39
      902
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      811
    5. 60
      668
    6. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    7. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      561
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      536
    9. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      36
      531
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      21
      527
    Aihe