Olen liian katkera ja ärsyyntynyt siksi en halua koskaan tavata enkä nähdä,mutta jos on ihan pakko ja sellainen tilanne niin häviän noteeraamatta ja mahdollisimman äkkiä tilanteesta. Onneksi niitä ei tapahdu kun todella harvoin noita satunnaisia pakkoja joille ei voi mitään.
Sen pituinen se
13
266
Vastaukset
- Samaamieltäjoo
Onneksi tosiaan...
- onseniin_
speciaalia tää sun touhu :)
- kaikki.omassaan.pyörivät
Kaikki saavat toimia omassa elämässään miten haluavat, kunhan antavat muiden elää omaansa. Miksi toisten pitäisi uhrata omaa elämäänsä johonkin toiseen tai sinun uhrata omaasi muiden elämään?
Ole vaan niinkuin olet, se ei haittaa ketään. - kaikki.omassaan.pyörivät
Kaikki saavat toimia omassa elämässään miten haluavat, kunhan antavat muiden elää omaansa. Miksi toisten pitäisi uhrata omaa elämäänsä johonkin toiseen tai sinun uhrata omaasi muiden elämään?
Ole vaan niinkuin olet, se ei haittaa ketään.- heräsajatus
Onko rakkaus toiseen oman elämän uhraamista. Mitä jos toinen ymmärtää enemmän kuin luuletkaan. Mutta ymmärrätkö sinä toista ja osaatko olla aloitteellinen ja tulla vastaan. Millaisen kuvan haluat jättää toiselle ja minkä jäljen hänen tulevaisuuteensa?
- eikoskaanei
Olen katkera itselleni siitä että olen aikaisemmin tuhlannut turhaa aikaa ihmiseen joka ei ole kiinnostunut ja siksi en halua muistutusta siitä edes että jos kohtaisin sattumalta,se on muistutus jostain todella ikävästä kokemuksesta. Pitäis jotenkin päästä tästä katkeruudesta ja ärsyyntymisestä itseen ja hyväksyä se että aina voi aloittaa alusta ja vaikka tuntisi epäonnistuneisuutta. Ensin pitää hyväksyä omat virheet ja se että on ollut tyhmä omaa itseään kohtaan ja sitten toivon vielä löytäväni parisuhteen joka olisi osa mielekästä elämää. Olen sellainen kun olen tai ainakin yritän parhaani mukaan jos en tiedostamatta ole.
eikoskaanei kirjoitti:
Olen katkera itselleni siitä että olen aikaisemmin tuhlannut turhaa aikaa ihmiseen joka ei ole kiinnostunut ja siksi en halua muistutusta siitä edes että jos kohtaisin sattumalta,se on muistutus jostain todella ikävästä kokemuksesta. Pitäis jotenkin päästä tästä katkeruudesta ja ärsyyntymisestä itseen ja hyväksyä se että aina voi aloittaa alusta ja vaikka tuntisi epäonnistuneisuutta. Ensin pitää hyväksyä omat virheet ja se että on ollut tyhmä omaa itseään kohtaan ja sitten toivon vielä löytäväni parisuhteen joka olisi osa mielekästä elämää. Olen sellainen kun olen tai ainakin yritän parhaani mukaan jos en tiedostamatta ole.
KIRJOITIT: "Pitäis jotenkin päästä tästä katkeruudesta ja ärsyyntymisestä itseen...
VASTAAN:
Kuka käyttääkään sanaa "ärsyyntynyt"?
Kuka sanoikaan: "Olin sillä hetkellä ÄRSYYNTYNYT, kun soitit!"
- Timo!
- juttuluistaahetitaie
Juu, samat sanat ja mulla jo uusi kierroksessa, vaalea ja ihana. Juteltiin jo pitkä tovi ja vaisto sanois et tunne molemminpuolinen eli et tykkää! Yhdessä kaupassa töissä blondi ja hoidan homman kotiin parissa viikossa tai sit saa olla, ei ainakaan palstalla säädetä!
- ImeSitä
Valitettevasti tulet olemaan palstalla perässäni kymmeniä vuosia, kun mä jo hoonaan uutta reikää tänäänkin.
- enoikeenymmärrä
Miksi kirjottelisit jollekin palstalla ja vielä tähän aikaan, jos uusi kuvioissa? Ja toive olis, että perästäni vois ottaa pois ne jotka yrittää estää muihin tutustumista.
ALOITTAJA eli ap., sinun on oman itsesi vuoksi parasta
yrittää pyristellä katkeruudesta eroon.
Sen voin kyllä omasta kokemuksesta ymmärtää,
jos et tiettyjä ihmisiä välitä suuremmin tavata,
etkä heidän seurassaan varsinkaan aikaa viettää!Aloittaja, et puhu TURHAUTUMISESTA etkä KYLLÄSTYMISESTÄ,
vaan viljelet "ÄRSYYNTYMINEN"-sanaa erään Timon tavoin.
Jos aloittaja olet Timo X., tsemppiä ihmissuhteiden hoitamiseen!
T:Ei Ap.- eli ALOITUKSIA TEKEMÄTÖN- Tässäpäsullem
Tiedän että olet juuri näitä tunteita minusta johtuvaa. Samoin minulla sinua kohtaan. Tällä leikillä millä esität on juuri se pointti. Onko sinun ihan pakko mulle vastata? Olisit jättänyt rauhaan kuten silloin. Pakkoko se oli takaisin tulla ja typeränä selittää? Kai nyt älysit ettei se "ystävyys jatku mitenkään. Katkera olen minäkin koska et kykene sinäkään totuutta mulle sanomaan. Toki anteeksi pyysin mitä taas sinä et. Unohtaa haluaisin sinut muttet anna sitä mahdollisuutta ethän? Kauanko me jatketaan tätä leikkiä? Kerro ihmeessä? Tiedän että olet sitä toista kiusannut vuosia. Et vain tiedä että tunnen sen paremmin kuin luulet. Kertoi muuten oman näkemyksensä teistä. Mahtavasti esität uhria. Itse sinä olit sen aiheuttanut. Sinä et vain tajua että sain totuuden selville sinusta. Älä ihmettele jos yksin jäät. Kukaan mies ei sinun manipulointiin alennu. Kun taas itsestäsi kerroit kuinka sinua alistettiin. Ei sekään pitänyt paikkaansa. Oli miten oli sinusta olen nähnyt tämän manipuloinnin täysin. Lopeta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1178063
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1355353Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p323641Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1243574Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352604Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191896Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3571544Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?971540Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?701406Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376