Sukupuolivähemmistöjä ei ole olemassakaan

Nykyään kuulee paljon puhuttavan sukupuolivähemmistöistä ja heidän oikeuksistaan.
Unohtunut on se, että Suomessa syntyneistä lapsista vuosittaain noin 99,96 % on sellaisia, joiden sukupuoli on selvästi määriteltävissä pojaksi tai tytöksi. Loputkin 0,033 % on hedelmöitymishetkellä syntynyt joko pojaksi tai tytöksi, mutta jotkut häiriöt sikiän kehityksessä ovat vaikuttaneet sen, ettei syntymähetkellä heidän sukupuoltaan voida määritellä. Heitä kutsutaan intersukupuolisiksi.

Toisin sanoen kaikki ihmiset ovat syntyneet pojiksi tai tytöiksi ja heitä on suunnilleen yhtä paljon, joten mitään sukupuolivähemmistöä ei ole olemassakaan. Samasta syystä ei ole olemassa yhtään sukupuolineutraalia ihmistä, eikä yhteiskunnan tarvitse omaksua mitään sukupuolineutraalia ajattelutapaa, elämää tai lainsäädäntöä.

"Ja Jumala loi ihmisen omaksi kuvaksensa, Jumalan kuvaksi Hän hänet loi, mieheksi ja naiseksi Hän loi heidät." (1.Moos.1:27)

7

316

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sorry! Teknillisistä ongelmista johtuen, alustus tuli kahteen kertaan. Ei ollut tarkoitus.

    • 73556

      Jokainen sana on totta .

    • 234234dsfsdf

      Jes, tiedä sitten kuka on sekaisin, sellainen ihminen joka uskoo vuohipaimenien pari tuhatta vuottaan vanhaan opukseen tai ihminen, joka kärsii ollessaan väärässä kehossa ja jonka oloa voidaan helpottaa.

    • Juhygtfrde

      Aloittaja on väärässä!! Homot ja lesbot syntyvät juuri sellaisina kuin ovat.

      Ja asia on juuri niin!! Turha siihen Raamattua on vetää!!

      Tutkimustietoa on saatavissa jos vain haluaa perehtyä!!

    • VähemmistöKunniaan

      Suomessa syntyy vuodessa useita kymmmeniä sukupuoleltaan määrittelemättömiä intersukupuolisia lapsia. Ihmisen eliniän ollessa keskimäärin noin 80 vuotta on yhtä aikaan elossa olevia intersukupuolisia ihmisiä Suomessa arviolta muutamia tuhansia. Intersukupuolisilla on oikeus olla elossa.

      Toivotan jatkuvasti yleistyvät sukupuolineutraalit vessat tervetulleiksi.

    • huhuhi

      Nykyiseen sukupuolisekaannukseen on osasyynä varmasti hormonaalinen kuormitus, jota lapset ja nuoret saavat mm. e-pillereiden jäämistä, muovituotteiden ftalaateista, kasvinsuojelumyrkkyhen jäämistä ruoassa jne.

      Toinen syy voi olla median hehkuttama epäterve naiskuva, joka tarjoilee naisen meille pylly pystyssä silikonitissein. Jotkut tytöt kokevat sen epäkutsuvana naisen mallina.

      Toisaalta tämä yliseksuaalinen bimbo naishahmo näyttää kiehtovan transvestiitteja ja kyllä myös transnaisissa näkee tällaista bimbo-tyyliä.

    • Sfnot

      Ja koska Mark5 on Jumalansa kuva, olemme jo pitkän aikaa oppineet valtavasti tämän Jumalan pohjattomasta höppänyydestä.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2114
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      1129
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      928
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      710
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      636
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      622
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      93
      575
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      567
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      563
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      529
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      116
      468
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      71
      439
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      437
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    Aihe