Sukupuolivähemmistöjä ei ole olemassakaan

Nykyään kuulee paljon puhuttavan sukupuolivähemmistöistä ja heidän oikeuksistaan.
Unohtunut on se, että Suomessa syntyneistä lapsista vuosittaain noin 99,96 % on sellaisia, joiden sukupuoli on selvästi määriteltävissä pojaksi tai tytöksi. Loputkin 0,033 % on hedelmöitymishetkellä syntynyt joko pojaksi tai tytöksi, mutta jotkut häiriöt sikiän kehityksessä ovat vaikuttaneet sen, ettei syntymähetkellä heidän sukupuoltaan voida määritellä. Heitä kutsutaan intersukupuolisiksi.

Toisin sanoen kaikki ihmiset ovat syntyneet pojiksi tai tytöiksi ja heitä on suunnilleen yhtä paljon, joten mitään sukupuolivähemmistöä ei ole olemassakaan. Samasta syystä ei ole olemassa yhtään sukupuolineutraalia ihmistä, eikä yhteiskunnan tarvitse omaksua mitään sukupuolineutraalia ajattelutapaa, elämää tai lainsäädäntöä.

"Ja Jumala loi ihmisen omaksi kuvaksensa, Jumalan kuvaksi Hän hänet loi, mieheksi ja naiseksi Hän loi heidät." (1.Moos.1:27)

7

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sorry! Teknillisistä ongelmista johtuen, alustus tuli kahteen kertaan. Ei ollut tarkoitus.

    • 73556

      Jokainen sana on totta .

    • 234234dsfsdf

      Jes, tiedä sitten kuka on sekaisin, sellainen ihminen joka uskoo vuohipaimenien pari tuhatta vuottaan vanhaan opukseen tai ihminen, joka kärsii ollessaan väärässä kehossa ja jonka oloa voidaan helpottaa.

    • Juhygtfrde

      Aloittaja on väärässä!! Homot ja lesbot syntyvät juuri sellaisina kuin ovat.

      Ja asia on juuri niin!! Turha siihen Raamattua on vetää!!

      Tutkimustietoa on saatavissa jos vain haluaa perehtyä!!

    • VähemmistöKunniaan

      Suomessa syntyy vuodessa useita kymmmeniä sukupuoleltaan määrittelemättömiä intersukupuolisia lapsia. Ihmisen eliniän ollessa keskimäärin noin 80 vuotta on yhtä aikaan elossa olevia intersukupuolisia ihmisiä Suomessa arviolta muutamia tuhansia. Intersukupuolisilla on oikeus olla elossa.

      Toivotan jatkuvasti yleistyvät sukupuolineutraalit vessat tervetulleiksi.

    • huhuhi

      Nykyiseen sukupuolisekaannukseen on osasyynä varmasti hormonaalinen kuormitus, jota lapset ja nuoret saavat mm. e-pillereiden jäämistä, muovituotteiden ftalaateista, kasvinsuojelumyrkkyhen jäämistä ruoassa jne.

      Toinen syy voi olla median hehkuttama epäterve naiskuva, joka tarjoilee naisen meille pylly pystyssä silikonitissein. Jotkut tytöt kokevat sen epäkutsuvana naisen mallina.

      Toisaalta tämä yliseksuaalinen bimbo naishahmo näyttää kiehtovan transvestiitteja ja kyllä myös transnaisissa näkee tällaista bimbo-tyyliä.

    • Sfnot

      Ja koska Mark5 on Jumalansa kuva, olemme jo pitkän aikaa oppineet valtavasti tämän Jumalan pohjattomasta höppänyydestä.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      17
      2463
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1271
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      927
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      137
      882
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      851
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      817
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      796
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      775
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      742
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      704
    Aihe