Tänne saadaan kohta kahdeksan tähden sairaala, mutta miksi ei samantien kymmenen tähden? Ihmismieli, se jotenkin jäsentää noi viidellä jaolliset kuiteskin tasaluvuiksi ja etapeiksi. Tietty kuuden tähden hotelli olis jo mielikuvana kuin 110% . Mutta en mä tosin tiedä montako tähteä sairaaloilla yleensäkään on? Tays hoiti mua joskus hyvin, mutta olikos se kuitenkin Coxa, polvi pelaa ja taas futista on höntsätty.
Kahdeksan tähden sairaala.
9
116
Vastaukset
- Tähdetön-
Kun nyt saataisi edes kolmentähden Lääkäreitä sinne.
- SCCsairaala
Sairaalalla ei oo vielä poikkeuslupaa sote-ministeriöltä, ei oo tonttia Senaatilta, ei oo rahaa valtiovarainminusteriöltä, ei oo kaavaa. Voi voi. Että meneekin vaikeeksi suunnitella toisen maalle ilman lupaa ja rahaa. SCC-sairaalahan se siinä!
- saippuasarjaako.hml
Eihän tämä hanke valtakunnan SOTE:n TOP-10:ssä missään tapauksessa ole mutta antaa nyt tyttöjen ja poikien puuhastella jälleen ja katsotaan tulokset sitten myöhemmin.
Jonkinlaista roolitusta ja roolijakoa voisi varmasti miettiä jo tässäkin varhaisessa vaiheessa eli
- Sairaspiirin päälikkö on itseoikeutetusti Tapio V., jolloin sairaalassa sotilaallinen järki ja järjestys
- Johtava lääkäri ei ole vielä tiedossa (huonomuistinen sairausjohtaja mietityttää)
- Sairaalan mielensairaudenpalveluja tuottaa ja johtaa itseoikeutetusti ritva
- Potilasturvallisuudesta, tietoturvasta ja sairaalan rikostorjunnasta vastaa perttu-iisakki (kuten tähänkin saakka)
- Sairaalan teknisiä palveluja tuottaa eli valot ja lämmöt pitää päällä ja lumet käy kolaamassa tietenkin tekninen talonmies
Muitakin roolisuorituksia voi kehitellä ja miettiä lisää uuden sairaalaan toimintaa nohevoittamaan. On sitten palikat valmiina kun harjakorkeuteen saakka päästään. - SairastaTuleeSaksastaAst
Lähteekös edustaja taas kohtsillään Helsinkiin ramppia kinuamaan. Nyt se tarvis vaan jatkaa Citymarketin ja Vanajan ylitte. Sellanen korkee kaarisilta suoraan hospitaalin takaovelle.
- Anonyymi
Yhden tähden sairaala, nollaa ei voi antaa. Katsokaa Google arvosteluja.
- Anonyymi
Paljonkohan kuluja vielä karsitaan? Tuleeko sinne lopulta vain tuo mehiläiskenno mikä siellä jo onkin josta siten kerrotaan missä mikäkin vaiva hoidetaan elikkä vanhassa sairaalassa, jota kivasti hyödynnetään.
- Anonyymi
Tulossa on siis uusi SCC, helpot alkumiljoonat on kai jo jaettu. Kohtahan sen parakkikylän voikin jo purkaa ja myydä ne parakit vaikka Lahteen Kärkkäiselle. Siellähän on jo aikaisemman täydellisen mahalaskun yksi muistomerkki vaakatasossa maasäilytyksessä eli SCC:n pyloni.
- Anonyymi
No juu siltähän se näyttää että joku on taas kuorinut mullat.
- Anonyymi
Elenia nappasi heti koukkuun ja vetelee nyt kaukolämpöputkiaan pellon alle vaikka mitään sairaalaa ei koskaan rakennetakaan. Hyvä sairaala on jo valmiina 150 metrin päässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28218097Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245749- 1382674
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172213Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3401813Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111070- 59981
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33969Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45964