Vitsejä, kaskuja ja runoja

Krunzpippeli

Jos on nopeat jalat, voi juosta karkuun elämää.

Voi kunpa saisin yhtä nopeat jalat kuin Usain Boltilla.
No tehhään vaihtokaupat Boltin kanssa!
Boltin jalat minun tilalle ja minun jalat Boltille.

Nivalassa paska haisee, kaikkeen tottua voi, se on rahan hajua se, maajussit ne Nivalan kurssin yllä pittää, siitä heitä pittää kiittää, lapsiakin ne siittää, aika pitkälle se riittää!

Matematiikkaa on kaikki, tiedät sä hei, ihminen on matematiikkaa kuten M.A.Numminen hokee laulussaan, kemia on matematiikkaa, jääkiekkokin on matematiikkaa ja ihmispaskakin on matematiikkaa.

Halla-Aholla reikiä päässä, ei silloin oo hyvä kävellä vesisäässä, voi pian kohta olla järki jäässä, parempi ois Halla-Ahon luopua työnuijastaan, parempi ois kotona käyttää työnuijaa muijaan.

Ruottalainen huumori? 1000 sivuinen kirja täynnä tekstiä, mutta onneton sentään ei yhtään hyvää vitsiä.

Haudasta nousi käsi???? Se oli haudankaivajan käsi!

Älä koskaan tee duudsoneitten temppuja Nivalan keskustassa, voi pian pölkkypääksi sua sannoo.

Olipa kerran niin kova juoppo, että se joi myös oluttuopin pohjan!

Olipa kerran rapajuoppo, joka oli rapakunnossa, sillä rapaa valui suusta, sillä oli jäärapa kädessä ja se joi rapakaljaa.

Juice ei ollu juice-miehiä(juice on englanninkielinen sana ja tarkoittaa mehujuomaa, Juice joi kaljaa) ja se ei koskaan juicennu omaa kehoaan(juiceta= bulkata= rakentaa kehoa punteilla).

10

828

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katsejaviskuja

      Olipa kerran mitätön mulkvisti invalassa ja luuli osaavansa räppäillä...

      • RYYNIABARTH

        Voi kyl antaa kritiikkiä, mutta yhtä asiaa et voi viedä minulta ja se on mun ihmisoikeus ja mun arvoni ihmisenä.
        Eikö?


      • Anonyymi
        RYYNIABARTH kirjoitti:

        Voi kyl antaa kritiikkiä, mutta yhtä asiaa et voi viedä minulta ja se on mun ihmisoikeus ja mun arvoni ihmisenä.
        Eikö?

        Sulta on aikoja sitten viety kaikki oikeudet.

        Nyt olet vain olemassa. Olet orja tai pelinappula, kuinka vain!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sulta on aikoja sitten viety kaikki oikeudet.

        Nyt olet vain olemassa. Olet orja tai pelinappula, kuinka vain!

        Jaa, mitä sitten!
        Ei kiinnosta pätkääkään!


    • Luuseripippeli

      Rasisti kaupassa "nää norjan lohet ovat norjalaisia, ei saa olla pittä olla suomalaista" Kauppias "öö siis joo aijaa" Rasisti "ookko nää joku vitun suvakki" Kauppias "saanko kyssyy mutta miksi sulla mustat farkut, koska oot rasisti " Rasisti "ai perkele, hyvä kun sanoit, mun on pakko nyt riisua pois nää farkut, anteeksi"

      Punainen veri, työmies on punainen.
      Juon myös punaviiniä.
      En voi ajaa ennää autolla, koska pitää kääntyä myös oikealle.
      Pitää perkele myydä auto.
      On tää elämä kovaa .
      Oon värjänny kaiken punaiseksi ulkona kotipihalla, autokin on punainen, mut se pittää myydä.
      Oon maalannu kehoni ja silmäni punaiseksi.
      En voi katsoa oikeaan päin.
      On se tää elämä menny vaikeaksi voi että!
      En voi käyttää myöskään oikeaa aivopuoliskoani.
      En kirjoita oikealla kädellä.
      Enkä kävele kuin vasemmalla jalalla.

    • TIKARITEKARI

      Juoppo totesi " No on se toi juominen ihan hauskaa, emmä tiiä onko mulla mittään elämää, mut on se toi juominen ainaki hauskaa"

      Mies oli "kalassa". Tuli kotiin, jossa vaimo odotti vastassa "vai niin sitä on oltu siis pilkkimässä"

    • VOITTAJATYYPPI

      Kaksi pienileukaista teki vauvan!
      Vauvalla ei ollu leukaa!

      Naapurin vitsi "olen niin huono leipuri, että laittaisin varmaankin sähkölaitteen pullataikinan sekaan".

      • Anonyymi

        Tämä peli ei vetele sano ämmä kun juopuneen ukkonsa kantoi porstuaan.


    • Anonyymi

      Jos puolet ihmisistä saa ajatuksen ettei heidän tarvitse tehdä työtä koska toinen puolisko huolehtii heistä omalla toimeentulollaan, samalla kun se toinen puoli tajuaa ettei ole järkevää ponnistella koska hyödyn korjaa joku toinen, ollaan tilanteessa missä mikä tahansa yhteiskunta alkaa vääjäämättä luhistua.

      • Anonyymi

        Jos puolet ihmisistä saa ajatuksen, että heidän pitää tehdä työtä enemmän jotta voivat huolehtia toisesta puoliskosta, samalla kun se toinen puoli tajuaa ettei ole järkevää olla tekemättä työtä, koska työtä tekevät pärjäävät paremmin, joten alkaa itsekkin tekemään työtä, ollaan tilanteessa missä mikä tahansa yhteiskunta alkaa vääjäämättä kasvaa, silti hyödyn korjaa joku toinen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4483
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      25
      3258
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2904
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2717
    5. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      16
      2670
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2557
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2549
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2285
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2085
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    Aihe