itselläni 2017 vuosimallin skoda superb 1.8TSI ja öljyä kuluu 3,5l/1000km. ajettu vasta 6800km. öljynkulutus lisääntyy kokoajan. merkkihuolto ei ota kantaa. vaihtakaa volkkari autohin öljyt 5000km välein, se 30 000km välein tehtävä öljynvaihtoväli on vain myyntikikka, eli huijausta!
öljyä kuluu.
8
156
Vastaukset
- Octaviawomen
juuri näin. tämmöisiä romuja nää on. uusimmassa tekniikanmaailma lehdessä on paljon juttua juuri tästä vag yhtiön autojen öljynkulutuksesta, karmeeta luettavaa mitä sutta ja sekundaa ihmisille on myyty ja huijattu kansaa!
- Ocu1.8TS1.132kW.Webasto
sama juttu itselläni. 2016vm skoda octaviani vie 3,2l/1000km:lle moottoriöljyä.
- Ocu.1.8TSI.132kW.Webasto
Tasan ei käy onnen lahjat.
- juuri.näin
juuri näin.
mitä järkee noita romuja on ensinnäkään ostella ja sitten nämä keskustelupalstat on täynnä juttuja kun täällä valitetaan miten öljyä kuluu, kannet halkeilee, korit ruostuu vuodessa puhki, moottorit ja vaihteistot särkyvät jo ensimetreillä. olokee ostamatta noita ropposia niin elämänlaatu paranee huimasti eikä mene mielenterveys.
- octtäätotta
On tää kyllä surkeeta kun tämä omakin vajaa kaksivuotta ajossa ollut kiesi syö öljyä kuin nälkiintynyt pakolainen heinää.
- hutupakolainen
minula ollakin kova nälkkä. onko minu pisahousupoikkaa näkyny tälä palstala? aamula kouluu meno.
- ZTopelius
Ei ne vuosikymmenen vaihteen 1.8:t alkaneet kuluttaa öljyä ennen kuin öljyrenkaiden virtausreijät olivat karstoittuneet tukkoon eli muutaman vuoden ajon jälkeen! Uudemmissahan ei tätä ongelmaa ole.
Tarkkuutta näihin sovellettuihin satuihin!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28218097Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245749- 1382674
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172213Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3401813Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111070- 59981
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33969Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45964