heti alkoi mamutus. Yle Hki nosti Akuutin akuuteimmaksi sairaudeksi Suomessa "malarian". Eikönyt muuta aihetta, sairautta, vammaa kehä III sisällä todellakaan keksitty ja podeta.Toisekseen ohjelman siirto kesti ja aloitus myhästyi yli vuodenja ja tässä tulos. HKI Akuutin toimitus voisi seuraavaksi pohtia omia päänsisäisiä vammojaan ja mielensävinoutumia, jos eivät nyt muuta keksi. Oulussa tehty Akuutti pysyi katsojia kiinnostavissa aiheissa, mutta näitä nykuisiä ei kannata katsella. Niitä ei tehdä suomalaisia varten.
Akuutin teko siirrettiin Oulusta Hkiin ja
Funlandiankansalainen
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Helsinki se vaan kuppaa Isänmaamme. Miksi sallimme tämän?
Helsinki pitäisi hävittää!
Ylessä on suomalaisuuden vihaajia ja feministejä jotka tekevät harha aate ja häiriintyneen ihmis ja maailman kuvaansa sopivia propaganda ohjelmia.
Toimittelijoita joita koulutettu vähemmistö asialle. Sorolaisten palkattuja rähinöitsijöitä asioiden pimittäjiä ja salaajia.
Suomen ilmapiiri ja mediat täynnä kulttuuri marxistista pakkovaltaa. Ketkä keksi kommunismin,sionismin,sosialismin ja mihin tarkoitukseen? Mihin EU tähtää Pakkovallalla? Täytyy olla todella tyhmä jos ei tajua asioita oikein.
Joku moukka puhuu typeränä Venäjästä valhe asioita eikä tajua missä me nyt EU Suomessa ollaan.
Akuutin taso ja kiinnostavuus laski muutoksen myötä.
Ylessä meininki on sama kuin Vapaavuorella,jonka mukaan kaikki pitää keskittää
Helsinkiin ja samalla rahat,jotka tulevat kaikilta maan joka kolkasta.
Oulun akuutti oli omaleimaisensa ja perustui paljolti toimittajiin,mutta sitähän
ei sallita tässä tasapäisyyden Suomessa.